18°C

Кам’янське

Ясно

Вологість: 53%

Вітер: 11.27 km/h

USD 26.38   EUR 30.93
Увійти

Що можна та не можна робити на Стрітення Господнє

15 лютого відзначають Стрітення Господнє. Це велике двунадесяте свято в православ'ї. Його назва перекладається з церковно-слов'янської мови, як «зустріч». Православна Церква у цей день згадує зустріч в Єрусалимському храмі Сімеона з маленьким Ісусом при здійсненні обряду посвячення Богу. Народна назва свята – Громніци.

Раніше в цей день діти бігли на подвір'я, щоб перед сном заговорити сідаюче сонце. Вважалося, що в цей день можна побачити світило навіть після його заходу. Вогонь свічок також використовували в обрядах. Ним підпалювали гриву коней, щоб вони не хворіли. Дівчата ж підпалювали кінчики волосся у впевненості, що так їх локони будуть густіші і міцніші. Окрім цього на Стрітення Господнє стежили за погодою і поведінкою тварин. Вважається, що цього дня зима зустрічається з весною.

Якщо на Стрітення небо всипано зірками, то весна наступить не скоро. Якщо запалена свічка горить рівно та спокійно, то члени родини будуть здоровими. Вважається, якщо нагодувати безпритульну собаку, то до будинку прийде вдача та достаток. 

На Стрітення Господнє не можна працювати, лаятися, лихословити. Забороняється сумувати та нудьгувати, щоб щастя та любов не обходили стороною. На радісну зустріч необхідно відповідати взаємністю. В жодному разі неможна класти на кухонний стіл гроші, адже благополуччя і удача можуть покинути ваш дім. Не рекомендується відправлятися у далеку дорогу – можуть чекати неприємності.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.