-2°C

Кам’янське

Переважно хмарно

Вологість: 88%

Вітер: 9.66 km/h

USD 27.23   EUR 30.63
Новини 24

Що треба знати водіям про оновлений техогляд авто

Вже з наступного року, відповідно до угоди про асоціацію з Європейським Союзом, в Україні всі приватні автівки мають проходити обов’язковий технічний огляд, передає «Ukr.Media».

Згідно з європейськими нормативами, технічний огляд повинні проводити незалежні від держави СТО, які своєю ліцензією відповідатимуть за результати перевірки. «Старий новий» техогляд планують ввести поетапно, у залежності від року випуску автомобіля.

Як зазначив генеральний директор Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів та дилерів Олег Назаренко, експерти вже підготували свої пропозиції до директиви ЄС.

По-перше, техогляд має коштувати для автовласника не більше 150–200 гривень. По-друге, техобслуговування має акцентуватися на безпеці авто, а не на його екологічності. По-третє, нові автомобілі пропонують позбавити від перевірки на 5 років. Окрім того, пропонують відібрати у держави монополію на техобслуговування й проводити його виключно під контролем громадськості. І нарешті, автівки, які визнані небезпечними на дорогах, мають бути «списані» чи поміщені на штрафмайданчики.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.