0°C

Кам’янське

Хмарно

Вологість: 95%

Вітер: 24.14 km/h

USD 28.08   EUR 31.88
Новини 24

Що відзначають 1 лютого?

Сьогодні Сполучені штати Америки відзначають Національний день свободи.

У цей день в 1865 році президент США Авраам Лінкольн підписав резолюцію конгресу про внесення в Конституцію США 13-ої поправки про скасування рабства.

Ця резолюція звучала так: «Ані в Сполучених Штатах, ані в будь-якому іншому місці, на яке поширюється їх влада, не повинно існувати рабства, підневільних робіт, крім випадків покарання за злочин, за вчинення якого винний повинен бути належним чином засуджений».

Відтоді стало традицією покладати вінок до Дзвону Свободи – одного з символів незалежності та свободи в США.

Національний день свободи широко відзначається в усіх штатах, але не є державним вихідним днем.

У 1958 році США стали другою після СРСР країною, яка самостійно запустила штучний супутник Землі.

Супутник «Експлорер-1» мав циліндричну форму і важив 13 цілих 6 десятих кілограми, був виведений на орбіту ракетою-носієм «Юпітер-С». На ньому були встановлені прилади для вимірювання внутрішньої і зовнішньої температур, мікрофон для реєстрації ударів мікрометеорів, датчики мікрометеорних ерозій, вимірювання щільності електронів та іонів у космосі та інтенсивності космічних променів.

1993-го року Міністерство юстиції України зареєструвало нову політичну партію – Народний рух України – громадсько-політичний рух, який об'єднав численні демократичні угруповання, на основі запропонованих Спілкою письменників України Програми і Статуту (надруковано в «Літературній Україні» 16 лютого 1989 року). А у 2012 році відбулася трагедія на стадіоні в Порт-Саїді.

Під час футбольного матчу між місцевим клубом «Аль-Масрі» і каїрською  командою «Аль-Ахлі», за рахунку 3: 1 на користь «господарів», на поле несподівано вибігли уболівальники і стали бити футболістів клубу, що отримав поразку. Зав’язалася масова бійка і в подальшій тисняві на виході зі стадіону загинуло щонайменше 73 людини, близько тисячі були поранені та скалічені. Багато постраждалих отримали ножові поранення.

У 1931 році народився Борис Єльцин.

Перший та останній демократичний президент Росії.

Також сьогодні відзначає свій день народження Марина Порошенко, яка народилася у 1962 році – Перша леді України, дружина п'ятого Президента України Петра Порошенка.

А 1965-го року на світ з’явився  Брендон Лі - гонконгський та американський актор, майстер бойових мистецтв. Син Брюса Лі.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.