-2°C

Кам’янське

Переважно хмарно

Вологість: 88%

Вітер: 9.66 km/h

USD 27.18   EUR 30.83
Новини 24

Сьогодні відзначається День слов’янської писемності й культури

Щороку 24 травня у всіх слов’янських країнах відзначають День слов’янської писемності й культури та урочисто прославляють творців слов’янської писемності святих Кирила і Мефодія. Про це повідомляє «Zik.ua».

Святі рівноапостольні брати Кирило і Мефодій походили із знатного та благочестивого роду й проживали в грецькому місті Солуні. Брати були православними ченцями і слов’янську абетку створили в грецькому монастирі.

Учені вважають, що слов’янська писемність була створена в 9 столітті, приблизно в 863 році. Новий алфавіт отримав назву «кирилиця» за іменем одного з братів, Костянтина, який, прийнявши чернецтво, став Кирилом. А допомагав йому в справі освіти слов’янських народів старший брат Мефодій.

Кирило, який з малих літ мав великий хист і досконало опанував усі науки свого часу, а також вивчив багато мов, на основі грецької створив слов’янську абетку. Він істотно змінив грецький алфавіт, щоб більш точно передати слов’янську звукову систему. Були створені дві абетки – глаголиця і кирилиця. Крім того, брати-греки переклали слов’янською мовою Євангеліє, Апостол і Псалтир.

За внесок святих Кирила і Мефодія у культуру Європи Папа Іван Павло II в 1980 році оголосив їх покровителями Старого континенту. День пам’яті цих святих як День слов’янської писемності й культури почали святкувати у Болгарії ще в 19 столітті, а потім ця традиція перейшла і в інші країни: Росію, Україну, Білорусь, Молдову.

На даний час цьому дню присвячуються наукові форуми, проводяться фестивалі, виставки, книжкові ярмарки, поетичні читання, огляди художньої самодіяльності, концерти та інші культурні заходи.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.