30°C

Кам’янське

Хмарно

Вологість: 39%

Вітер: 6.44 km/h

USD 26.33   EUR 30.73
Увійти

Територіальним громадам- перспективний розвиток

     Асоціація міст України бере активну участь у реалізації проекту «Децентралізаційний марафон», який стартував 21 червня в Одесі під час XII Українського муніципального форуму. Сьогодні проводиться роз'яснювальна робота на тему нових можливостей і механізмів добровільного об'єднання територіальних громад, що є важливим кроком на шляху до децентралізації.

     22 липня у Кам'янському відбувся семінар, присвячений питанням розвитку органів місцевого самоврядування, очолив засідання міський голова Андрій Білоусов,  але,  в статусі очільника  Дніпропетровського регіонального відділення Асоціації міст України. У  семінарі  взяли участь виконавчий директор Дніпропетровського регіонального відділення АМУ Сергій Квітка, заступники міського голови Кам'янського, голови міст і селищ області, депутати.

     Учасники зустрічі розглядали питання змін до Конституції України в частині децентралізації влади та бюджетної децентралізації, а також - активно  шукали шляхи взаємовигідного об'єднання, розглядали стратегічний напрям розвитку регіону в разі добровільного об'єднання, наприклад, міст із селищами та селами нашої області. Вивчали позитивний досвід у цій сфері інших областей і країн.

 «Створені об'єднані громади матимуть право планувати розвиток своїх територій, залучати нові інвестиції, управляти земельними ресурсами, формувати інфраструктуру. Нова система адміністративного управління допоможе поліпшити матеріальне становище громади,»- розповіла  консультант із правових питань АМУ Оксана Соколовська.

«Процес децентралізації вже запущено, і наше основне завдання – підійти до питань добровільного об'єднання громад з усією відповідальністю, поетапно та виважено, прорахувавши всі існуючі ризики. Тому я доручив створити робочу групу, до складу якої увійдуть кваліфіковані фахівці. Ґрунтуючись на їх аналізі та економічних розрахунках, ми знову повернемося до розгляду цього питання», – наголосив Андрій Білоусов.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.