-2°C

Кам’янське

Переважно хмарно

Вологість: 88%

Вітер: 9.66 km/h

USD 27.08   EUR 30.53
Новини 24

У Дніпрі із затриманими поводитимуться за європейськими стандартами

Пілотний проект у сфері дотримання прав людини в ізоляторі тимчасового тримання «Custody records» став результатом співпраці поліції та громадських організацій. Його впровадження стало можливим завдяки фінансовій підтримці міжнародного фонду «Відродження». Про це заступник Голови Національної поліції України Костянтин Бушуєв повідомив 29 березня під час презентації програми.

У презентації взяли участь начальник поліції Дніпропетровської області Віталій Глуховеря, представники програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Роман Романов і Василина Яворська, голова ГО «Експертний центр з прав людини» Юрій Бєлоусов та представники правоохоронних відомств.

За словами Костянтина Бушуєва, поліція міста Дніпра стала першим підрозділом України, де запроваджено таку систему. Її основна мета – забезпечення прав людей, поміщених до ізолятора тимчасового тримання – відповідно до європейських стандартів.

Заступник глави відомства наголосив, що цілодобове відеоспостереження та електронне документування зробить неможливим будь-яке порушення прав затриманих осіб. «За потреби можна буде переглянути дії працівників ізолятора стосовно того чи іншого затриманого, дізнатися, як поліцейські дотримуються законодавства та своїх посадових інструкцій», – зазначив Костянтин Бушуєв.

Директор програмної ініціативи «Права людини та правосуддя Міжнародного фонду «Відродження» Роман Романов зазначив, що спеціально навчені інспектори з прав людини інтерв’юватимуть затриманих одразу, як вони потрапляють до ІТТ. Ця розмова фіксується на відеокамеру, що запобігає викривленню фактів та психологічному тиску. Крім того, цілодобове відеоспостереження та електронне документування робить неможливим будь-яке порушення прав затриманих осіб.

Зокрема, система передбачає сигналізатор про закінчення граничних термінів тримання (24, 36, 60 та 72 години). Управління забезпечення прав людини при Національній поліції матиме дистанційний доступ до всіх відеокамер будь-якого ізолятора України. Працівники цього підрозділу можуть цілодобово стежити, що відбувається в тому чи іншому ІТТ.

«Така система дозволяє виявити порушення прав затриманої особи, захистити її від можливих зловживань, а також убезпечити працівників поліції від неправдивих звинувачень в їхній бік», – наголосив Роман Романов.

Поліцейські ізолятору тимчасового тримання № 1 міста Дніпра стали першими, хто почав працювати за цією програмою. Вони вносили свої пропозиції для удосконалення системи, акцентували увагу на деталях роботи та особливостях спілкування з затриманими. Незабаром система забезпечення прав затриманих буде впроваджена в усіх ізоляторах тимчасового тримання та поліцейських відділах України.

Джерело: Головне управління Національної поліції в Дніпропетровській області

 

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.