-2°C

Кам’янське

Переважно хмарно

Вологість: 88%

Вітер: 9.66 km/h

USD 27.18   EUR 30.93
Новини 24

У Кам’янському пройшло перше засідання госпітальної ради

У місті відбулося установче засідання госпітальної ради Кам’янського госпітального округу, яке очолив перший заступник міського голови Олександр Чернишов. Про це повідомили в прес-службі міської ради.

Госпітальний округ – це функціональне об’єднання медичних закладів на відповідній території для координації роботи. До складу Кам’янського госпітального округу увійшли всі заклади охорони здоров’я, що забезпечують надання вторинної медичної допомоги населенню на території міст Кам’янське та Вільногірськ, Верхньодніпровського, Криничанського, Петриківського, Царичанського та П’ятихатського районів.  

За словами начальника управління охорони здоров’я міськради Юлії Манаєнкової, створення таких округів зробить спеціалізоване лікування більш якісним. Крім цього, є фінансові причини. У реформі охорони здоров’я кошти будуть іти за пацієнтом, тобто більше коштів матиме лікарня з більшою кількістю пацієнтів. Малопотужним лікарням не буде вистачати коштів, зокрема й на оплату праці медикам. Тому завданнями госпітальної ради є розробка пропозицій щодо трансфертів між бюджетами учасників госпітального округу для фінансування програм вторинної (спеціалізованої) та екстреної медичної допомоги; багаторічного плану розвитку госпітального округу згідно з вимогами; реорганізації та перепрофілювання закладів, що надають вторинну (спеціалізовану) медичну допомогу в межах госпітального округу тощо.

Юлія Манаєнкова зазначила, що госпітальна рада – це дорадчий орган, який складається з представників власників кожного стаціонарного закладу.  Рада не ухвалює жодних рішень, а лише дозволяє напрацювати певні пропозиції, розробити спільне бачення майбутнього мережі лікарень округу в цілому. Джерелами фінансування розвитку госпітального округу відповідно до затвердженого плану можуть бути місцеві бюджети територіальних громад, недержавні інвестиції, спонсорські та благодійні внески, кошти міжнародної допомоги та інші джерела, не заборонені законодавством України.

На першому засіданні ради вирішувались організаційні питання, зокрема, щодо складу цього дорадчого органу. Представники громад, які входять до Кам’янського госпітального округу, мають протягом найближчого тижня надати свої пропозиції щодо складу ради. На наступному засіданні буде обрано голову ради та його заступників, а також обговорено питання розвитку медичних закладів у районі, місті та громадах, які увійшли до округу.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.