-2°C

Кам’янське

Переважно хмарно

Вологість: 88%

Вітер: 9.66 km/h

USD 27.23   EUR 30.63
Новини 24

У Кам’янському відкриється виставка до 100-річчя Олеся Гончара

14 травня в архівному управлінні Кам’янського відкриється виставка до 100-річчя від дня народження видатного українського письменника Олеся Гончара. Про це повідомили в прес-службі міської ради.

«Дякую Богові, що дав мені народитися українцем», – саме цей рядок із щоденників автора послужив назвою для експозиції. Архівісти Кам’янського підготували цікаві фотографії та документи, які розповідають про основні етапи життя українського письменника.

Зокрема,  на виставці будуть представлені знімки, зроблені під час перебування  Олеся Гончара у Кам’янському – біля пам’ятника Галині Романовій та на Дніпровському металургійному заводі.

Одним із прообразів міста, де розгортаються події одного з найвідоміших романів письменника – «Собор» – служить саме Кам’янське. Зокрема, про це свідчать ось такі рядки з роману: «А коли вийдеш після зміни із брами, перше, що постає перед тобою над заводським парком, – чорний Титан Праці з розірваними ланцюгами в руках, відлитий з першого металу революції…». Також відомо, що прототипами деяких героїв роману стали працівники металургійного заводу, з якими автор зустрічався в процесі роботи над твором.

Крім цього, на виставці будуть представлені уривки із щоденників Олеся Гончара та інші документи, які ілюструють життя талановитого письменника.

Відвідати експозицію запрошуються усі охочі.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.