-2°C

Кам’янське

Переважно хмарно

Вологість: 88%

Вітер: 9.66 km/h

USD 27.38   EUR 30.93
Новини 24

У Кам’янському відзначили День Соборності України

22 січня Україна відзначає День Соборності. У Кам’янському урочистості з нагоди свята, за традицією, відбулися на площі біля пам’ятника Тарасові Шевченку. Участь у церемонії покладання квітів взяли керівництво міста, депутати міськради, представники громадських організацій, духовенство, молодь міста.

Саме цього дня у 1919 році в Києві на Софійській площі було проголошено Акт Злуки українських земель. Відбулося об’єднання двох тодішніх держав – УНР та ЗУНР. А 21 січня 1990 року українці утворили живий ланцюг вздовж дороги між Києвом і Львовом.

«Майже сто років тому після тривалої боротьби українські землі об’єдналися в єдину, цілісну державу. Сьогодні всі ми – і Схід, і Захід – живемо одними проблемами. У нас спільна мета і спільна національна ідея. Тож ми повинні не тільки сьогодні ставати в ланцюг єднання, а й завжди бути єдиними у вирішення тих завдань, які стоять перед державою», – каже Тетяна Онищенко, директор департаменту з гуманітарних питань міської ради.

Представники влади Кам’янського на чолі з міським головою Андрієм Білоусовим, учні міських шкіл та громадськість взяли участь у флешмобі під назвою «Акт злуки – з’єднаймо руки». Взявшись за руки, вони утворили коло єднання, в центрі якого було розгорнуто великий національний прапор.

І сьогодні, після двох десятиліть незалежності, питання Соборності України є надзвичайно актуальним.

«Незважаючи на те, що українська держава тоді не змогла вистояти у боротьбі з зовнішньою агресією, Акт Злуки набув важливого історичного значення. Адже раз і назавжди міжнародній спільноті, та й самим українцям було доведено, що Україна – єдина. Сьогодні ми повинні цінувати те, що Україна постала як самостійна держава, та усвідомлювати той факт, що власну незалежність нам треба захищати, і вона дається нам дуже важкою ціною», – наголосила директор музею історії міста Наталія Буланова.

Останнє редагування Понеділок, 22 січня 2018 16:48

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.