-2°C

Кам’янське

Переважно хмарно

Вологість: 88%

Вітер: 9.66 km/h

USD 27.18   EUR 30.93
Новини 24

У Китаї вперше в світі клонували мавп

Китайські вчені першими в світі клонували мавп. При цьому було використано той же метод, що і при створенні знаменитої вівці Доллі – першого в історії клонованого ссавця, якого було отримано в 1996 році в Единбурзі.

Метод полягає у пересадці ядра соматичної клітини (тобто клітини тіла організму, що не бере участі в статевому розмноженні) у цитоплазму яйцеклітини. Доллі була генетичною копією вівці-донора клітини.

Вчені кажуть, що така ж техніка може застосовуватися і при клонуванні людей. Однак потенційне створення клонів людини давно викликає запеклі суперечки щодо етичності такого підходу.

Клони довгохвостої макаки, ідентичні одне одному та донору клітини, з'явилися на світ 20 січня в шанхайському Інституті нейронаук. Мавпочкам дали імена Чжун-Чжун і Хуа-Хуа (від китайського Чжунхуа – «китайський народ»). Обидва малюки розвиваються нормально.

Дотепер вчені клонували більше двадцяти різних видів тварин, у тому числі собак, свиней і кішок. Клонування приматів вважається найбільш важким завданням.

Джерело: fakty.ua

Останнє редагування П'ятниця, 26 січня 2018 16:38

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.