1°C

Кам’янське

Хмарно

Вологість: 64%

Вітер: 17.70 km/h

USD 28.13   EUR 31.88
Новини 24

У Міністерстві підтримали екологічні ініціативи влади Кам'янського

11 липня Кам'янський міський голова Андрій Білоусов і його перший заступник Олександр Чернишов здійснили робочий візит до Києва, де зустрілися з керівництвом Міністерства екології та природних ресурсів України, повідомляє прес-служба мера.

У ході зустрічі розглядалося питання фінансування робіт, за рахунок державного екологічного фонду, пов'язаних із забезпеченням екологічної безпеки схоронених відходів і шкідливих хімічних речовин, а також ліквідації шламонакопичувача у промисловій зоні Кам'янського (Ясинова балка), що по вулиці Горобця.

Шламонакопичувач у балці Ясиновій становить постійну потенційну небезпеку екологічної катастрофи міста Кам'янське та України загалом. Пов'язано це з імовірністю прориву дамби і потрапляння особливо небезпечних речовин у головну водну артерію держави – річку Дніпро.

Екологічно небезпечна зона знаходиться на відстані 1,6–2 км від житлової зони міста та в двох кілометрах від протоки річки Коноплянка. Вона займає територію 12,6 га та містить 668,5 тисяч тонн відходів шламу регенерації миш'яково-содового розчину і золи теплоелектроцентралі шламонакопичувачів. Не експлуатується з 1986 року.

У даний час на ділянці створу греблі, внаслідок розвантаження стічних вод, спостерігається виклинювання підземного потоку в низовому укосі та біля насосної станції. Це свідчить про водонасичення насипних ґрунтів, що призводить до порушення основи дамби. За категорією екологічної безпеки шламонакопичувач належить до об'єктів особливої ​​уваги з боку органів контролю, що передбачає заходи із захисту та моніторингу.

На підставі наданого пакету документів, зокрема проектно-кошторисної документації, попередньо погоджено виділення коштів у 2017 році в обсязі 15 мільйонів гривень для першого етапу робіт.

У результаті реалізації природоохоронних заходів буде ліквідовано потенційно небезпечне джерело забруднення довкілля і проведено рекультивацію забрудненої території.

Останнє редагування Середа, 12 липня 2017 10:52

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.