-2°C

Кам’янське

Переважно хмарно

Вологість: 88%

Вітер: 9.66 km/h

USD 27.08   EUR 30.58
Новини 24

У музеї Кам’янського вшанували пам’ять жертв нацистських концтаборів

Щороку 11 квітня відзначається Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів. Саме цього дня у 1945 році в’язні концтабору Бухенвальд розпочали інтернаціональне повстання проти гітлерівців.
Сьогодні з нагоди пам’ятної дати в музеї історії Кам’янського відбувся захід «Нацизм: злочин проти людства», організований спільно з міською радою ветеранів та місцевим осередком Української спілки в’язнів – жертв нацизму.

До зали було запрошено учнівську молодь міста. Захід відкрила завідувач відділу науково-освітньої роботи музею Ольга Мащенко. Вона представила невелику виставку з музейних фондів, присвячену мешканцям міста, які пройшли фашистську неволю. Також присутні переглянули кадри кінохроніки про нацистські табори смерті.

Далі виступила голова міської ради ветеранів Людмила Тесьолкіна, яка розповіла про діяльність організації. До спілки входять як учасники бойових дій і трудівники тилу, так і діти війни та колишні малолітні в’язні концтаборів, прирівняні за статусом до учасників війни. Спілчани докладають усіх зусиль, щоб зберегти для нащадків пам’ять про воєнне лихоліття. Зокрема, видано два буклети про дітей, які пройшли нацистську окупацію та концтабори: «Дитинство у фашистській неволі» та «Діти у вогні війни».

Сьогодні в місті мешкають 5 колишніх ув’язнених нацистських концтаборів. Деякі з них взяли участь у музейній зустрічі. Голова місцевої організації спілки в’язнів – жертв нацизму Алевтина Шевченко оповіла моторошні історії земляків, які пройшли концтабори та дивом лишилися живими. Окрім ув’язнених у таборах, чимало людей з окупованих територій були вивезені до Німеччини на примусові роботи. На чужині вони не мали жодних прав, були беззахисними перед свавіллям «господарів». Багатьох чекала нелегка доля і після повернення на Батьківщину, де влада вважала їх зрадниками.

Хвилиною мовчання під звуки пісні «Бухенвальдський набат» присутні віддали шану всім жертвам нацизму.

Останнє редагування Четвер, 12 квітня 2018 16:45

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.