13°C

Кам’янське

Переважно сонячно

Вологість: 81%

Вітер: 6.44 km/h

USD 28.13   EUR 33.08
Увійти

У світі зросли продажі зброї

Світові продажі зброї в період із 2013 по 2017 роки зросли в цілому на десять відсотків у порівнянні з показниками за попередні п'ять років (2008-2012). Про це свідчать оприлюднені в понеділок, 12 березня, нові дані Стокгольмського інституту дослідження проблем світу (SIPRI).

До п'ятірки найбільших експортерів озброєнь увійшли США, Росія, Франція, Німеччина і Китай. У числі провідних імпортерів виявилися Індія, Саудівська Аравія, Єгипет і ОАЕ.

Світовим лідером на цьому ринку є Сполучені Штати: на їх частку припадає майже 34 відсотки обсягу продажів у світі. При цьому в порівнянні з періодом із 2008 по 2012 роки Вашингтон наростив поставки майже на чверть.

Відрив США від Росії виявився дуже істотним: 58 відсотків. Частка РФ у загальносвітових продажах скоротилася на 7,1 відсотка – до 22 відсотків.

Зниження на 14 відсотків (до 5,8%) продемонструвала і Німеччина, яка посіла четверту сходинку в списку лідерів. Якщо ж говорити про регіональні напрямки торгівлі Берліна, то поставки на Близький Схід збільшилися на 109 відсотків. Основними покупцями німецьких важких озброєнь стали Південна Корея (14 відсотків), Греція (11 відсотків) та Ізраїль (8,7 відсотка).

Як раніше пояснювали в SIPRI, російські оборонні концерни стали жертвою кризи. Серед основних причин зниження показників називалися падіння цін на нафту і газ, а також санкції ЄС та США, введені стосовно Росії.

Джерело: delo.ua

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.