-2°C

Кам’янське

Переважно хмарно

Вологість: 88%

Вітер: 9.66 km/h

USD 28.18   EUR 32.13
Новини 24

Угорщина висунула Україні вимоги щодо мови освіти

Глава МЗС Угорщини Петер Сійярто наголосив, що Угорщина не відмовиться від своєї нинішньої політики щодо українського закону про освіту без юридичних гарантій, та висунув вимоги на адресу України. Про це він заявив на прес-конференції в Будапешті 12 лютого, повідомляє «Європейська правда» з посиланням на сайт угорського уряду.

Сійярто назвав право вето країни у НАТО «єдиним інструментом, за допомогою якого вона може захистити закарпатських угорців та примусити Україну діяти відповідно до міжнародних норм».

Міністр розповів пресі, що 14-15 лютого НАТО планувала провести зустріч міністрів оборони НАТО-Україна. Угорщина наклала вето на цей захід, і, відповідно, генеральний секретар Альянсу повідомив державам-членам, що засідання не відбудеться.

Петер Сійярто зазначив, що кожна країна, яка працює в тісній співпраці з НАТО, проводить та реалізовує щорічні програми. «І в рамках такої угоди Україна взяла на себе зобов'язання поважати права меншин. Якщо Україна серйозно налаштована на встановлення більш тісних зв'язків з НАТО і Європейським Союзом, то вона повинна виправдати їхні очікування», – зазначив він.

Окремо глава МЗС Угорщини оприлюднив вимоги до України. За його словами, щоб Угорщина зняла вето, Україна повинна утримуватися від початку реалізації Закону про освіту, поки з національними меншинами не буде узгоджено кожну деталь законодавства. На думку міністра, Київ мав би прийняти рішення про призупинення дії закону.

«Якщо український уряд ухвалить рішення про призупинення реалізації закону, поки не завершаться консультації, то це стане хорошою основою для переговорів», – заявив він.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.