-2°C

Кам’янське

Переважно хмарно

Вологість: 88%

Вітер: 9.66 km/h

USD 27.08   EUR 30.58
Новини 24

Українським водіям ускладнили життя

З 1 січня в Україні почали діяти нові правила ввезення багажу і ручної поклажі для тих, хто подорожує на машині або поїзді. Як інформує сайт «Автовод», деякі товари при в’їзді будуть обкладатися податком на додану вартість. Для авіарейсів правила ввезення не змінилися.

Нововведення стосуються тих, хто перетинає кордон з Україною наземно і з собою провозить товар загальною вартістю більше 500 євро і вагою понад 50 кілограмів. Як повідомили в Державній фіскальній службі України, зміни поширюються лише на тих, хто був в Україні більше 24 годин і хто в’їжджає туди частіше, ніж один раз за 72 години.

Якщо людина перебувала в країні протягом доби та в’їжджає в Україну частіше, ніж раз на 72 години, ліміт для ввезення без додаткового мита – загальна ціна багажу до 50 євро і вага до 50 кілограмів. В іншому разі доведеться доплатити: в гривнях, за діючими ставками. До речі, весь багаж повинен відповідати меті перебування в Україні: речі повинні бути особисті, не призначені для продажу або передачі.

У рамках безмитної норми Білорусі можна ввезти в Україну власне спортивне спорядження, письмове та канцелярське приладдя, фотоапарат, відеокамеру, переносний проектор та необхідні для них аксесуари. А також – техніку для створення і відтворення аудіо: магнітофон, диктофон тощо. Із дрібної електроніки без додаткового податку дозволено ввозити не більше 2 мобільних телефонів, ноутбуків (та не більше 3 флешок), годинників, калькуляторів і електронних книг. І стільки дитячих візочків, скільки їде дітей: якщо в дорозі їх немає, дозволено везти одну коляску.

Крім того, обмеження поширюються на ввезення парфумерії: без податку в Україні можна взяти до 0,5 літра туалетної води та до 100 грамів парфумів. Для авіаперевезень правила залишаються незмінними: багаж і ручна поклажа не повинні перевищувати загальну вартість у 1000 євро.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.