9°C

Кам’янське

Сонячно

Вологість: 85%

Вітер: 6.44 km/h

USD 28.13   EUR 32.58
Новини 24

Українці побачать унікальне астрономічне явище

Блакитний кривавий супермісяць на світанку в середу, 31 січня, спостерігатимуть жителі всієї Землі. Найкраще це явище можна буде побачити в західній півкулі близько 5-ї  ранку, а в Україні – о 15:30. Подібне місячне затемнення відбувається вкрай рідко – раз на 152 роки.

Востаннє одразу три астрономічні явища – місячне затемнення, супермісяць і «блакитний Місяць» – відбулися 30 грудня 1982 року над східною півкулею та 31 березня 1866 року над західною.

Супермісяць можна буде спостерігати на світанку 31 січня, а повню зможуть побачити тільки мешканці центральної та західної частин Північної Америки. Від початку до кінця явище побачать лише жителі Гаваїв, східна частина Аляски і північного заходу Канади. Затемнення буде добре видно в Австралії, Новій Зеландії, Східній і Центральній Азії.

Щодо України, то пік блакитного кривавого супермісяця зможуть частково побачити лише жителі західної України о 15:30 за київським часом, і воно буде тривати протягом 77 хвилин.

Багатьох прихильників незвичайних астрономічних явищ завжди цікавило, чому виникає «кривавий Місяць». Насправді Місяць «змінює колір» у червоно-бурий через викривлення світла земною атмосферою.

Супермісяць – це момент найбільшого зближення Місяця і Землі. Під час повного місячного затемнення Місяць перебуває у тіні Землі.

«Блакитним Місяцем» називають другу повню, що припадає на один календарний місяць.

Джерело: 24tv.ua

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.