-2°C

Кам’янське

Переважно хмарно

Вологість: 88%

Вітер: 9.66 km/h

USD 27.18   EUR 30.93
Новини 24

В Англії проведуть процедуру зачаття дитини від трьох батьків

Лікарі клініки при Університеті Ньюкасла (Англія) отримали дозвіл на створення перших в країні ембріонів "від трьох батьків", пише The Guardian.

Суть даної маніпуляції зі штучного запліднення з використанням генетичного матеріалу двох жінок і одного чоловіка в тому, що ядро ​​з яйцеклітини майбутньої матері переноситься в яйцеклітину донора зі здоровими мітохондріями. Після цього проводиться безпосередній механізм запліднення. Так дитина успадкує зовнішність і всі 46 хромосом від своїх батьків, а мітохондріальну ДНК - від жінки-донора.

Двоє мешканок Британії вже отримали дозвіл на проведення даної процедури. Обидві жінки страждають від рідкісного синдрому міоклонічної епілепсії.

Вивчивши історії хвороби жінок, комітет Великобританії із запліднення и ембріології людини (HFEA) прогнозував ризик передачі генетичного захворювання дітям.  У такому випадку допомогти може лише спосіб заміни уражених мітохондрій донорськими.

Цікаво, що попри те, що у Великобританії "діти від трьох батьків» перші, то в Америці така процедура вже проводилася. Ще у 2016 році американські вчені вперше застосували подібну методику для штучного запліднення жінки з рідкіснім генетичним захворюванням, через яке у неї сталося 4 викидня. Процедура була проведена успішно і дитина народилася абсолютно здоровою.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.