Кам’янське

USD 26.53   EUR 29.68
Новини 24

В Одесі поліція викрила осіб, які незаконно позбавили волі 80 чоловіків

 В Одесі в приватному будинку побоями, молитвами і голодом "лікували" наркоманів і алкоголіків. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Головного управління Національної поліції в Одеській області, повідомляють Українські Новини.

Згідно з повідомленням, в ході оперативного супроводу кримінального виробництва, відкритого за ч. 2 ст. 307 КК України, поліцейські провели обшук в одному з житлових будинків, де функціонував так званий реабілітаційний центр для наркозалежних.

У ході обшуку, до поліцейських звернувся чоловік, який знаходився там на лікуванні і розповів, що його та інших пацієнтів утримують там незаконно і "лікують" від наркоманії в примусовому порядку.

В результаті перевірки було встановлено, що, крім заявника, в реабілітаційному центрі проживали ще 13 чоловіків.

Згідно із законодавством, лікування наркозалежного особи можливе лише за його згодою або за рішенням суду, проте жоден з мешканців будинку такого документу при собі не мав.

В ході подальшої перевірки правоохоронці виявили ще три будинки, в яких проживали 66 чоловіків у віці від 18 до 40 років.

Всі вони мали наркотичну чи алкогольну залежність або були раніше судимі.

Серед постраждалих - як одесити, так і жителі інших регіонів України.

Поліцейські зазначають, що наркозалежні не могли залишати територію домоволодіння, оскільки будинки обладнані системою охорони, а на всіх вікнах встановлені ґрати.

При цьому постраждалих змушували багато працювати, а в разі найменшої спроби непокори, жорстоко били і не годували.

Крім цього, встановлено, що організатори «реабілітаційного центру» - представники однієї з релігійних течій.

Всім пацієнтам вони нав'язували свою віру і змушували молитися за їхніми правилами.

"На сьогодні, в порядку ст. 208 Кримінально-процесуального кодексу затримано організатора незаконної діяльності, 31-річного жителя Харкова, а також його подільника - 34-річного киянина, який виконував роль адміністратора", - наголошується в повідомленні.

За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ч.2 ст.146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини) Кримінального кодексу України.

Зараз проводиться робота із встановлення всього кола осіб, причетних до зазначеної незаконної діяльності.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.