-2°C

Кам’янське

Переважно хмарно

Вологість: 88%

Вітер: 9.66 km/h

USD 27.43   EUR 31.18
Новини 24

В Україні хочуть заборонити домашнє м’ясо

У найближчому майбутньому жителі сіл можуть втратити можливість заробляти на домашньому м'ясі. Аграрний комітет парламенту підтримав законодавчу заборону продажу м'яса тварин, яких забили не на ліцензійних бойнях, повідомляє «Сегодня».

Відповідну норму в парламенті зареєстрували в січні цього року, а вже 15 березня її підтримав профільний комітет Ради. У документі зазначається: з 1 січня 2020 року заборонено продавати м'ясо домашніх тварин і птахів, кролятину та м'ясо нутрії, якщо їх забили не на бойні, де є спеціальний експлуатаційний дозвіл. За порушення цих правил загрожує штраф до 850 грн. Автори документа уточнюють: ці правила не поширюються на випадки, коли м'ясо використовується виключно для особистого споживання. Крім того, норма не стосується малих обсягів домашніх птахів, кролятини і нутрій (до 10 тушок на день) – їх можна буде продавати, заколовши перед цим удома.

Заступник голови Аграрного комітету Олександр Бакулін говорить, що прийняття цієї норми прописано в Угоді про асоціацію з ЄС, і саме такі правила сьогодні діють в Європі.

Голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа зазначає: в будь-якому разі можливість продавати домашнє м'ясо залишиться. Для цього тварин лише потрібно привозити на бійню, а не забивати на своєму подвір'ї. Це, за його словами, поширена практика цивілізованих країн.

А глава Асоціації тваринників України Ірина Паламар побоюється, що новий закон вдарить по пересічних українцях, які живуть за рахунок продажу домашнього м'яса.

«Прості люди не продають цих свиней і корів до Європи! Це єдиний спосіб заробити грошей для людей, які живуть в селах. У них іншого виходу просто немає. Не виключаю, що в теорії це корисна норма, але треба ж дати інструменти фермерам: якісь додаткові пільги, можливо, збільшити перехідний період, дати кредити під нульову довідку, щоб люди створювали ліцензовані бійні на місцях. А зараз можуть виникнути такі ж проблеми, як і з забороною на продаж молока другого сорту», – підсумувала Паламар. Йдеться про те, що Мінагрополітики планувало з 1 січня 2018 року ввести нові стандарти, за якими підприємства повинні були відмовитися від молока другого сорту, яке вони закуповували у селян. Однак через невдоволення підприємців уряд вирішив відстрочити нові правила до 1 липня та ввести перехідний період на два роки.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.