16°C

Кам’янське

Хмарно

Вологість: 59%

Вітер: 28.97 km/h

USD 26.23   EUR 30.83
Увійти

Вирішення екологічної проблеми

5 квітня на базі державного підприємства «Бар'єр» відбулася розширена нарада, за участю міського голови Андрія Білоусова, заступника директора Департаменту ядерної енергетики та атомно-промислового комплексу Міністерства енергетики та вугільної промисловості Світлани Кульчицької, представників Дніпропетровської облдержадміністрації, керівників підприємств, що розташовані на забрудненій території, а також профільних фахівців, експертів та науковців. На нараді обговорювали концепцію Державної цільової програми з приведення у безпечний стан уранових об'єктів промислового майданчика колишнього виробничого об'єднання «ПХЗ». Вона розрахована на 2018-2020 роки, передбачає цілий комплекс різних заходів для убезпечнення зони хвостосховищ за допомогою іноземних інвестцій.

Хвостосховища колишнього уранового виробництва сьогодні ладні змагатися із Прип’яттю щодо рівня небезпеки радіоактивних речовин. Потреба убезпечити місто стоїть вже довгі роки, проте реалізація часто зупинялася через нестачу коштів. Сьогодні з’явились перспективи реальних дій.

Європейська комісія нарахувала суму у 3,5 мільйони євро для виконання першого етапу робіт, а в разі успішної реалізації проекту, профінансують заходи ще 5-ма мільйонами. 

Мета розширеної наради на підприємстві спрямована на те, щоб учасники процесу узгодили усі дії, працювали злагоджено та не врозріз із вимогами єврокомісії.

Міський голова Андрій Білоусов зауважив: концепція екологічної програми заходів приведення у безпечний стан об’єктів та майданчику колишнього ПХЗ вкрай важлива для міста та його мешканців. Мер обіцяє – зі свого боку влада готова усіляко підтримувати процес.

Фахівці зауважили, якщо вони правильно і ефективно спрацюють, єврокомісія буде згодна фінансувати і другий етап програми по боротьбі зі хвостосховищами колишнього ПХЗ. Таким чином, після виконання усіх запланованих заходів, що орієнтовно відбудеться у 2022 році, територія хвостосховищ не нестиме загрози екології Кам’янського.

 

Автор: Анна Шостак

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.