-2°C

Кам’янське

Переважно хмарно

Вологість: 88%

Вітер: 9.66 km/h

USD 27.38   EUR 31.28
Новини 24

Вірменський «Хрест-камінь» відкрили в Кам’янському

22 квітня 2018 року стало пам’ятною датою для вірменської громади міста, адже у стінах вірменського культурного центру відбулись одразу дві визначні події. Відкриття недільної школи та освячення хачкара – символу вірності своїй ідентичності, тісно пов'язаної з християнською вірою.

На захід завітали члени вірменської громади, духовенство Вірменської апостольської церкви, директор Спілки вірмен України Давид Мкртчян, міський голова Андрій Білоусов та багато інших гостей.

У Кам’янському проживає близько трьох тисяч вірмен. Це одна з найбільших національних громад міста, тож потреба у культурному осередку була дуже актуальною. І нарешті цієї суботи на вулиці Архівній, у приміщенні, обкладеному вірменським туфом, були гостинно відчинені двері усім охочим пізнати історію та культуру Вірменії, вивчити мову та поспілкуватись з її носіями. До культурного осередку також був привезений дуже важливий для вірмен знак – хачкар, що у перекладі з вірменської означає «хрест-камінь».

«Отримати хачкар із самої Вірменії – справа не з легких, і в Україні зовсім небагато міст, які мають у себе цей витвір мистецтва», запевнив голова вірменської громади Кам’янського Роман Чобанян.

За традицією, хачкар обов’язково потрібно освятити. Саме з цією місією до Кам’янського приїхав голова Української єпархії Вірменської Апостольської Церкви в Україні єпископ Маркос Оганесян. Допомагав йому голова вірменського духовенства Дніпропетровської області Тер Амазасп. Після проведення служіння єпископ привітав усіх присутніх із цим визначним днем та наголосив, що такі події зближають український та вірменський народи.

До вітань приєднався і міський голова Андрій Білоусов, який завітав на захід. Він наголосив, що такі події дуже важливі не лише для вірменської громади, але й для всього міста в цілому, і побажав процвітання та нових здобутків культурному осередку.

Серед почесних гостей на заході була також директор Дніпропетровської обласної громади Вірменської культури ім. Григора Лусаворича Анаїда Арзуманова. Вона презентувала культурному осередку портрет засновника вірменського алфавіту Месропа Маштоца і книжки для майбутньої бібліотеки.

Андрій Білоусов разом із Романом Чобаняном офіційно перерізали стрічку у новому класі недільної школи.

Захід супроводжувався національними піснями та народними вірменськими танцями від дніпровського ансамблю «Двін». Колектив виконав традиційний танець «кочарі», який офіційно має статус нематеріальної спадщини ЮНЕСКО. На святі було багато молоді, як вірменської, так і української, що прийшла підтримати національних побратимів у такий важливий для них день.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.