29°C

Кам’янське

Сонячно

Вологість: 24%

Вітер: 6.44 km/h

USD 27.93   EUR 32.03
Увійти

Висновок експертів: в Україні немає чистих річок

Експерти дослідили рівень забрудненості великих річок і водоймищ країни та встановили, що воду в жодній річці України не можна назвати кришталево чистою - в кращому випадку вода в них буде відносно чистою, повідомляє "Слово і діло".

Гірші показники були в двох річках басейну Приазов'я - Кальміусі і Кальчику, на берегах яких розташувався антилідер екологічного списку України - Маріуполь.

З початку поточного року в цих двох річках зафіксовано понад 27 випадків масштабного забруднення вод сполуками марганцю, міді, хрому і азоту. При цьому, відразу після скидання відходів підприємствами, їх рівні у воді тут перевищують гранично допустимі в десять разів.

Не набагато краща ситуація і з річкою Полтва, яка тече через Львів, її вода потрапляє в категорію «забрудненої». З початку року тут зафіксували 57 випадків сильного забруднення, при чому піковий вміст сполук азоту в ній у 30-35 разів перевищував допустимі норми, а органіки - до 18 разів вище допустимого рівня.

Що стосується найбільшої річки країни, то вода в Дніпрі все ще зберігає статус «помірно забрудненої», хоча з початку року у річці зафіксували майже сотню випадків високої забрудненості води. При чому найгірше ситуація була на Київському, Канівському, Кременчуцькому та Дніпродзержинському водосховищах. Тут показники по марганцю часом перевищували допустимі у 20 разів, а по міді - в 10 з гаком.

У той же час на Дніпровському водосховищі з початку року відзначили тільки 6 випадків забруднення, а на Каховському - не зафіксували жодного.

Окремо варто відзначити, що єдиною сполукою, від якої води річок України більш-менш вільні, є нафта - за винятком вже згаданих Кальміусу і Кальчика, в більшості річок країни її рівень не перевищував ГДК з початку року.

Що стосується річок, які зберігають відносно чисту воду, то в нашому списку їх виявилося всього 6, зокремаТиса, Уж та Прут, а також менші водоймища - Латориця, Бистриця та Ірпінь.

2 коментарі

 • Наталія
  Наталія Понеділок, 02 жовтня 2017, 21:35 Коментувати

  Доброго дня! Хочемо через ваш ресурс анонсувати наш соціальний проект, що відбудеться у Кам'янському в суботу - 7 жовтня.
  Місто Професій - це дитячий профорієнтаційний проект, де діти можуть спробувати себе в різних професіях. На заході будуть представлені професії банкіра, власника м'ясної крамнички, будівельника, поліцейського, пожежника, перякаря, флориста, програміста, математика, кондитера та інші.
  Сумлінні працівники за старанну "роботу" отримають винагороду: солодощі та сувеніри.
  Вхід повністю вільний.
  Деталі події можна спостерігати тут: https://www.facebook.com/events/731309577069609

 • Адміністратор
  Адміністратор Вівторок, 03 жовтня 2017, 08:21 Коментувати

  Доброго дня, ми не проти.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.