-2°C

Кам’янське

Переважно хмарно

Вологість: 88%

Вітер: 9.66 km/h

USD 27.13   EUR 30.83
Новини 24

Введення в експлуатацію захисної арки на ЧАЕС переноситься

Термін введення в експлуатацію нового безпечного конфайнмента (арки) над четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС, зруйнованим унаслідок аварії 1986 року, перенесено з листопада 2017 року на травень поточного року.

Про це під час презентації річного звіту роботи Державної інспекції ядерного регулювання повідомила начальник Управління безпеки поводження з радіоактивними відходами Наталія Рибалко, інформує УНІАН.

Термін завершення робіт було перенесено внаслідок високих рівнів радіоактивного випромінювання у зонах проведення робіт, що потребує додаткового часу для їх виконання.

Як повідомлялося, у травні 2016 року лідери країн «Великої сімки» підтвердили готовність співпрацювати з Україною в ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи. Наприкінці листопада 2016 року будівельна компанія «Novarka» побудувала арки нового конфайнменту, завершила процес її насунення і монтажу над четвертим енергоблоком ЧАЕС.

За даними Держагентства з управління зоною відчуження, арка знизила рівень гамма-випромінювання навколо станції у 10 разів порівняно з періодом до її встановлення. За інформацією Європейського банку реконструкції та розвитку, який керує фондом «Укриття» для фінансування будівництва арки і всього об'єкта, вартість конфайнмента становить 1,5 мільярда євро. При цьому реалізація всього плану заходів на ЧАЕС оцінюється в 2,1 мільярда євро.

Останнє редагування П'ятниця, 16 лютого 2018 13:44

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.