-5°C

Кам’янське

Ясно

Вологість: 85%

Вітер: 19.31 km/h

USD 28.13   EUR 31.83
Новини 24

Як правильно проводити тиждень перед Великоднем

До Великодня залишився тиждень, а значить почався Страсний тиждень. Це найважливіший тиждень, який необхідно присвятити спогадам останніх днів життя Христа на землі, його страждання, розп'яття і поховання.

Понеділок. В храмах починають правити службу Страсної седмиці. Відвідувати їх необхідно всією родиною. Традиційно з понеділка жінки починають наводити лад у своїх домівках.

Великий вівторок. В церквах лунають притчі про невірного раба, про десятьох дів, про таланти, про Страшний суд. Вважалося, якщо у цей день вранці напоїти худобу січеним молоком, то весь рік тварини будуть добре плодитися і швидко рости. Також цей напій захищав їх від недуг.

Середа. Її називають Страсною, тому що в цей день Хреста зрадили. У середу відбувається остання Літургія Передосвячених дарів і припиняються великі поклони. Традиційно після служби у церкві Батюшка пропонує віруючим сповідатися. З Великої середи в селах збирали сніг по ярах, а талу від нього воду солили і нею обливали худобу. Вважалося, що такий обряд охороняє двір від всяких недуг протягом року.

Четвер. В народі його називають «Чистий четвер». В цей день Церква згадує Таємну Вечерю — останню трапезу Господа Ісуса Христа з апостолами, напередодні його страждань. Свічки, які запалювалися у церкві в цей день, принесені додому, за народним повір'ям, повинні були приносити щастя. Також у Чистий четвер поширений народний звичай очищення водою, купання в ополонці, річці, озері або обливання в лазні до сходу сонця.

П’ятниця. Її називають Страсна п’ятниця. В цей день всі богослужіння присвячені спогадам про муки хресної смерті Ісуса Христа. Вечірня Страсної п’ятниці присвячена похованню Спасителя і відбувається зазвичай в середині дня або ближче до вечора. Саме час приступати до підготовки Великоднього столу – пекти кулічі. Окрім цього, в Страсну п’ятницю існує звичай роздавати їжу бідним.

Велика субота. Це час готування до зустрічі великого свята Світлого Христового Воскресіння. Зазвичай в цей день після ранкового богослужіння в храмах починається з освячення великодніх кулічів та яєць для розговіння в день Великодня.

В ці дні рекомендують дотримуватися суворого посту і відвідувати служби в церквах.

 

 

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.