2°C

Кам’янське

Мінлива хмарність

Вологість: 100%

Вітер: 11.27 km/h

USD 28.13   EUR 32.03
Новини 24

Як усиновити дитину?

Тема усиновлення є досить актуальною. Лише лічена кількість городян насмілюється на такий благородний вчинок. У Кам’янському налічується кілька сімей, які всиновили не одну дитину, а декілька.

Тож, якщо ви теж хочете стати опікуном дитини-сироти, не баріться, а читайте, як це можна зробити.

Щоб стати кандидатом на усиновлення дитини необхідно:

  • Письмова заява;
  • копія посвідчення особи (паспорта);
  • довідка про доходи за останні півроку або завірена в органах ДФС копія декларації про доходи за попередній календарний рік;
  • копія свідоцтва про шлюб (у тому випадку, якщо усиновителів двоє і вони - чоловік і дружина);
  • довідка про стан здоров'я кожного з усиновителів;
  • засвідчена нотаріально письмова згода другого з подружжя на усиновлення дитини (у разі усиновлення дитини одним із подружжя);
  • довідка про наявність чи відсутність судимості для кожного заявника, видана територіальним центром з надання сервісних послуг МВС;
  • документ, що підтверджує ваше володіння житлом або підтверджує ваше право користування ним.

Перераховані вище документи необхідно надати до служби у справ дітей. Протягом 10 днів служба вивчає документи, складає акт обстеження житлово-побутових умов, розглядає питання про можливість заявників бути усиновлювачами та готує відповідний висновок.

Далі на майбутніх опікунів чекає знайомство з дитиною, якщо вони не примітили собі конкретну дитину, то мають змогу познайомитися з усіма.

Після вибору дитини, прийомним батькам надається дозвіл на знайомство з нею. Він дійсний 10 робочих днів. Вони можуть поспілкуватися з дитиною, але у присутності представника служби.

Далі після прийняття остаточного рішення щодо усиновлення, необхідно написати заяву в службу у справах дітей за місцем перебування дитини. Після отримання заяви від усиновителів, служба у справах дітей готує проект висновку про доцільність усиновлення та відповідність його інтересам дитини. Цей висновок надається кандидатам в усиновлювачі під розписку для подання його до суду.

Суд розглядає доцільність усиновлення дитини і приймає рішення. Забрати дитину з місця проживання усиновлювач повинен сам, але в присутності представника служби у справах дітей. Після усиновлення держава має право перевіряти умови життя дитини. Усиновитель має право зберігати в таємниці факт усиновлення та вправі того ж вимагати від держави.

Після усиновлення, прийомним батькам надається фінансова  допомога. Усиновлення прирівнюється до народження дитини.

Детальнішу інформацію ви можете отримати звернувшись до служби у справах дітей адміністрації Дніпровського району міської ради, що знаходиться за адресою: пр. Перемоги 63 каб. 302 та по тел. 9-28-07.

 

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.