25°C

Кам’янське

Сонячно

Вологість: 40%

Вітер: 6.44 km/h

USD 28.13   EUR 33.08
Увійти

Яку купюру НБУ знімає з обігу?

Нацбанк України вилучає з грошового обігу підроблені українські банкноти номіналом 500 грн. 2006 року випуску. Про це повідомляє «ДніпроІнфо».

НБУ сформував 13 ознак підробки купюр.

 1. Колір фальшивих банкнот наближений до кольору справжніх купюр.
 2. Зображення на підробках виконані подібними оригіналу поліграфічними способами друку (глибоким, високим, офсетним). Рельєфність елементів глибокого друку відчувається на дотик. Якість друку гірша, ніж на справжніх банкнотах.
 3. Папір підроблених банкнот не просвічується під ультрафіолетовими променями (УФЛ).
 4. Водяні знаки – багатокольоровий ( портретне зображення Г. Сковороди) імітований печаткою на зворотній стороні банкноти, в УФЛ видимий, як темне зображення; світлий елемент водяного знаку.
 5. Занурена в товщу паперу захисна стрічка імітована печаткою на звороті банкноти, текст на стрічці читається, УФЛ підсвічується блакитним і блідо-зеленими (на справжній банкноті — стрічка світиться жовтим і блакитним кольорами). Зі зворотного боку флуоресценція стрічки не збігається з її друкованим зображенням.
 6. Захисні волокна: в папері присутні видимі волокна червоного і зеленого кольорів, які в УФЛ флуоресціюють червоним та зеленим кольорами, що не відповідає оригіналу (на справжній банкноті захисні волокна невидимі при денному світлі, в УФЛ мають двоколірну флуоресценцію червоного і зеленого кольорів).
 7. Флуоресцентний захист імітована, кольору флуоресціюючих зображень наближені до оригіналу. З лицьового боку всі зображення зеленого кольору в УФЛ флуоресціюють жовто-зеленим кольором.
 8. Інфрачервоний захист імітований, карта інфрачервоних зображень наближена до оригіналу.
 9. Ефект зміни кольору, оптично-змінне зображення ромба на лицьовій стороні банкноти імітовані, але кольори відрізняються від оригіналу. На справжній банкноті змінює колір з фіолетового на оливково-зелений, на підробленої — з фіолетового на оливково-коричневий.
 10. Мікротексти імітовані і читаються.
 11. Частини наскрізного елементу (цифрове позначення номіналу «500») при розгляді банкноти проти світла не збігаються.
 12. Латентне зображення у вигляді цифрового позначення номіналу «500» імітовано.
 13. Магнітний захист не імітовані.

 

 

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.