29°C

Кам’янське

Сонячно

Вологість: 24%

Вітер: 6.44 km/h

USD 27.93   EUR 32.03
Увійти

Ювілейний 10-й Петриківський дивоцвіт

Як будете в Україні, заїжджайте до нас у Петриківку. Мальовничий край Придніпров’я – село міського типу, яке відоме на увесь світ, завжди щиро зустрічає гостей. Петриківка  - це осередок культури, етніки, творчості та безмежно талановитих людей, а ще Петриківку називають душею України. Саме тут зберігаються давні традиції петриківського розпису, який внесено до списку нематеріальної спадщини ЮНЕСКО. Щорічно на території села проходить етно-фестиваль «Петриківський дивоцвіт», який об’єднує майстрів, художників, фольклористів, фотографів та чимало інших творчих особистостей. 2017 рік ювілейний – «Дивоцвіт» відзначив 10 років.

Наліво подивишся – сила силенна шедеврів майстрів петриківського розпису. Направо глянеш – величезні інсталяції з українського життя побачиш. Глибоко вдихнеш і відчуєш аромат смаженого м’яса…Утриматися від чисельних спокус складно навіть витривалим. Тим паче, що Петриківка завжди приймає з відкритою душею. Цьогорічний петриківський фестиваль був організований не лише силами петриківської селищної ради, але й під патронатом голови Дніпропетровської обласної ради Гліба Пригунова.

Саме він першим вітав учасників та гостей заходу із відкриттям ювілейного фестивалю.Традиційно в рамках урочистостей відбулася церемонія нагородження найкращих художників, майстрів та працівників культурних та навчальних закладів Петриківки. Особливістю цьогорічного етно-фестилю став довжелезний рушник, який власноруч розписали майстри з міст та районів області.

Вздовж проспекту Петра Калнишевського розташувалися намети від районів міста. У кожному можна було знайти унікальні рукотворні роботи, поласувати кулінарними смаколиками та послухати дивовижний український спів та гру на інструментах. Майстри області привезли свої найкращі роботи - мотанки на будь-який смак, вишиті картини, сорочки, рушники і плаття, різьблення по дереву, витинанки та багато чого іншого. Чи не у кожному другому наметі проводилися майстер-класи для бажаючих навчитися створювати красу власними руками.

За словами організаторів приблизна кількість гостей ювілейного фестивалю петриківський дивоцвіт близько 30 тисяч людей. Зустріти тут можна було не лише земляків, але гостей із сусідніх країн: Словенії, Грузії, Німеччини.

Перлиною України Петриківський дивоцвіт назвав і Олександр Черненко – голова благодійного фонду імені Федіра Панка. Саме цей художник активно сприяв розвитку петриківського розпису на Придніпров’ї та власне зробив його відомим на увесь світ.

Купували, їли і танцювали до самого вечора. Додому гості етнофесту поїхали з чисельними подарунками, приємними враженнями та бажанням повернутися сюди і наступного року.

 

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.