-2°C

Кам’янське

Переважно хмарно

Вологість: 88%

Вітер: 9.66 km/h

USD 27.38   EUR 31.28
Новини 24

З домашнім насиллям боротимуться по-європейському

Протидіяти домашньому насильству разом із судами тепер будуть Мінсоцполітики, МВС, МОЗ та Міносвіти. Народні обранці узгодили між собою норми різних законів та визначились із поняттями.

Верховна Рада прийняла в цілому закон «Про запобігання та протидію домашньому насильству» (проект №5294), йдеться на сайті ЗІБ.

В документі домашнє насильство визначено як «всі дії фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства», що здійснюються в сім'ї або в межах місця проживання між родичами та ін.

Крім того, визначено поняття психологічного та сексуального насилля. Передбачені заходи протидії домашньому насильству, спрямовані на його припинення, надання допомоги та захисту потерпілому, відшкодування його шкоди, а також належне дослідження випадків домашньої насильства, притягнення до відповідальності обвинувачених та зміна їх поведінки.

Головними суб’єктами виконання в Україні закону є Міністерство соціальної політики, Міністерство внутрішніх справ, Міністерство охорони здоров’я, Міністерство освіти і науки України, суди.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.