25°C

Кам’янське

Переважно сонячно

Вологість: 42%

Вітер: 17.70 km/h

USD 26.38   EUR 30.63
Увійти

З життя переселенців

Кам’янське модульне містечко для переселенців, яке розташоване в лівобережній частині міста, з робочим візитом відвідав радник губернатора з питань внутрішньо переміщених осіб Владислав Макаров. Дніпропетровська область на сьогодні залишається передовою в питаннях прийняття та розселення біженців із зони АТО. Довідки переселенця наразі мають близько сімдесяти тисяч людей. Модульні містечка розташовані в 5 містах –Нікополі, Кривому розі, Дніпрі, Кам’янському  та Павлограді. В трьох останніх містах модульні містечка заселені на 100%.

В містечку проживає 452 людини, з них - 70 дітей. Життя тут мінливе. Взимку тепло,  якщо з електроенергією немає перебоїв, адже опалювання електричне, а влітку -  дуже спекотно. Всередині  модуля температура може сягати  45 градусів, у дітей піднімається температура, а гуляти дітлахам можна вийти лише,  коли стемніє.

Аналогічна побутова ситуація в усіх модульних містечках області, адже вони однакові. Радник губернатора Владислав Макаров розповідає, що при наявності  великої кількості  побутових проблем  - бажаючих до заселення чимало, а з початком опалювального сезону - очікується ще більше.

Кошти - це найперше,  чого не вистачає переселенцям. Обсяги гуманітарної допомоги стають  дедалі менше, а соціальні виплати на кожну людину – мізерні,  вистачає, щоб прогодуватися та оплатити своє місце проживання.

Незабаром, - продовжив Костянтин Лисенко, -  збільшиться вартість комунальних послуг, проте міська влада прийняла рішення, що різниця буде компенсована з міського бюджету. Загалом , життя в містечку достатньо спокійне, є свої правила поведінки, за  порушення яких , можуть навіть виселити. Варто відзначити, що досить скоро закінчиться термін  гарантії модулів, тому обласна влада наразі працює над реконструкцією гуртожитків, сприяє  процесу  відбудови і німецька сторона.

15 гуртожитків вже готові до експлуатації.

Найбільша проблема поселення відзначається в Дніпрі, адже  тут зареєстровано понад 30 тисяч переселенців, а доступного житла  - лише на 400 місць.

Автор: Анастасія Васильєва

 

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.