1°C

Кам’янське

Хмарно

Вологість: 64%

Вітер: 17.70 km/h

USD 28.13   EUR 31.88
Новини 24

Завдяки зарибленню, через 3-4 роки Дніпро очиститься від синьо-зелених водоростей

У Дніпро випустили 650 тисяч мальків коропа, товстолобика та білого амура. Ще майже стільки ж потрапить у річку найближчими тижнями. Зариблення сприятиме очищенню водойми – саме ці види риб з’їдають водорості та фільтрують воду.
Цьогоріч зариблення проводять у три етапи на різних ділянках Дніпра. Для цього обласним коштом придбали у Херсонського заводу 1,2 мільйони мальків. У гирлі Самари вже випустили 650 тисяч рибин, найближчими тижнями – ще майже стільки ж потрапить у Дніпро в районі Набережної Перемоги та Діївських плавнів.


«Хотілося б подякувати керівництву області за підтримку – спільними зусиллями нам вдалося вивести Дніпропетровщину на 1 місце із зариблення серед інших областей, – поділився голова правління громадської організації «Дніпровська природна інспекція» Віктор Кузора. – Завдяки цій програмі вже за 3-4 роки матимемо річку, очищену від синьо-зелених водоростей». 


У Дніпро випустили коропа, товстолоба та білого амура. Амур та короп з’їдають водорості, товстолоб – фільтрує воду, пропускаючи її крізь зябра.
«Екопроект із відновлення біологічного режиму річки ДніпроОДА реалізує спільно з ГО «Дніпровська природна інспекція» та науковцями. До 2025 року випустимо у Дніпро 9 мільйонів мальків. У майбутньому це підвищить проточність річки», – сказав директор Департаменту екології та природних ресурсів ДніпроОДА Руслан Стрілець.


Наступного року область планує втілити програму відновлення осетрових у Дніпрі – щорічно у річку додатково випускатимуть від 1 до 2,5 тисяч мальків стерляді та інших риб.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.