-2°C

Кам’янське

Переважно хмарно

Вологість: 88%

Вітер: 9.66 km/h

USD 26.98   EUR 30.43
Новини 24

Жителям Кам’янського нагадують про небезпеку глаукоми

6 березня – Всесвітній день боротьби зі сліпотою від глаукоми. У 2008 році на підтримку ініціативи Всесвітньої Глаукомної асоціації та Всесвітньої Асоціації пацієнтів, що мають глаукому, цей день вперше відзначали в Україні.

У Кам’янському на глаукому хворіє 1154 людини. Тільки за 2017 рік виявлено 92 хворих, з них у 47 пацієнтів глаукома виявлена в результаті профогляду.

Глаукома – це хвороба очей у хворому організмі. Факторами, які її спричиняють, є розлад нервової, серцево-судинної систем, ендокринні та спадкові захворювання. 40% пацієнтів із цією патологією дна ока складають люди, хворі на діабет. Допомогти розпізнати хворобу може лише вчасна діагностика. Найпростіший загальнодоступний метод діагностики – щорічне вимірювання внутрішньоочного тиску (тонометрія).

Варто насторожитись, якщо Вам більше 40 років, і з’являються такі симптоми (особливо після фізичного навантаження): розпирання, тиснення в очах, райдужні кола навколо джерела світла, при погляді на нього періодичне затуманення зору, незначне почервоніння ока, що швидко минає.

При появі вищевказаних симптомів необхідно негайно звернутися до лікаря-офтальмолога для позачергового огляду.

«Пошкодження нерва і втрату зору при глаукомі неможливо зупинити, але існують методи лікування, які дозволяють уповільнити прогресування захворювання», – говорить завідуюча дорослим офтальмологічним відділенням 7-ї міської лікарні Вікторія Кулинич.

За її словами, лікування може включати використання очних крапель, лікарських препаратів, що поліпшують кровопостачання ока і нормалізують метаболізм у тканинах очей, лазерні методи або мікрохірургічне лікування глаукоми. Якщо глаукома виявлена у члена сім'ї ​​ або такий діагноз був встановлений у кого-небудь із найближчих родичів, необхідне періодичне обстеження всіх членів сім'ї, незважаючи на вікові критерії. Для постановки діагнозу лікарю-офтальмологу необхідно провести низку нескладних (для хворого) обстежень: визначення гостроти зору, вимірювання внутрішньоочного тиску, дослідження поля зору, визначення стану зорового нерва в ході огляду очного дна. Усі необхідні прилади є в будь-якому кабінеті офтальмолога. Досвідчений лікар може діагностувати глаукому навіть після пальпації очних яблук і офтальмоскопії, зазначає лікар.

Джерело: Кам`янська міська рада

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.