+380971399964 kp-mis@ukr.net
Кам'янське

вологість:

тиск:

вітер:

BYN

13.29

PLN

8.382

Неділя, 26 Березня 2023 04:03:19
+380971399964 kp-mis@ukr.net

BYN

13.29

PLN

8.382

новини на пульсі:

Львівська обласна рада запропонувала перейменувати Росію

22 Грудня, 2021

21 грудня на сесії Львівської обласної ради депутати голосуванням підтримали звернення до державної влади, у якому запропонували використовувати назву «Московія» замість «Росія» та «Російська Федерація», а громадян РФ називати «московити».

Як зазначається у зверненні, останніх кількасот років північно-східний сусід, який постійно зазіхає на територію України, неправомірно користується державною та географічною назвою «Росія».

«На картах і атласах XV, XVI і навіть XVIII століття не відображено країни як Росія, лише як Московія. Московська держава повсюдно іменувалася як Московія, Московитія, а іноді навіть Тартарія.

Для обґрунтування законних домагань Росії на чужі землі: змінено історичні документи, де російський і московський народи об’єдналися як слов’янські; вигадано історію боротьби національно-визвольних українських, білоруських і польських рухів, які завжди мріяли стати однією країною; розповсюджено міф про лідерство Росії як слов’янської країни.

Зміна назви Московського царства кинула серйозний виклик ідентичності українського народу та є виправданням окупації частини території сучасної України.

Ми, депутати Львівської обласної ради, звертаємось до Президента України та Верховної Ради України з вимогою відновити історичну справедливість і надалі використовувати назву Московія замість Росія та Російська Федерація на державному, офіційному, громадському рівнях, а також у ЗМІ на території України, а щодо громадян РФ відповідно вживати «московити», – йдеться у зверненні.

 

Читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram

більше цікавих відео у телепроектах

назад до всіх новин