• UA
  • RU
  • Із історії лівобережжя Кам’янського: одинадцятий мікрорайон

    20 Серпня, 2021

    Майже сорок років тому на лівобережжі міста розгорнулося будівництво чергового мікрорайону – 11-го, який проєктувальники назвали «Парковий».

    29 грудня 1984 року було прийнято в експлуатацію перший будинок мікрорайону – № 3 на вулиці 40 років Перемоги: знаменний ювілей, який дав назву новій вулиці лівобережжя, відзначався прийдешнього року. Будинок цей став першою з трьох відомих «малосімейок» району.

    Одинадцятий мікрорайон, розрахований на 11700 мешканців, було спроєктовано Дніпродзержинською філією Київського науково-дослідного і проєктного інституту містобудування (керівник групи проєкту Валентин Іванович Оголь, головний архітектор проєкту Василь Дмитрович Гладій, провідний архітектор Мирослав Миколайович Паневник). Згадаймо, що ця видатна установа створила всі лівобережні мікрорайони – окрім найпершого 9-го, спроєктованого ще самим КиївНДПІмістобудування.

    Із історії лівобережжя Кам’янського: 11-й мікрорайон

    Про перспективи будівництва мікрорайону розповідала стаття в газеті «Дзержинець» від 25 травня 1986 року. У ній наголошувалося, що «Парковий» буде дещо відрізнятися від попередніх мікрорайонів: будинки розміщуються вздовж дренажного каналу з його гарними куточками природи та місцями відпочинку.

    У новому районі передбачалося збудувати кілька магазинів продовольчих і промислових товарів, дитяче кафе на 100 місць, аптеку, відділення зв’язку, пункти комбінату побутового обслуговування. Окрім дев’яти- та десятиповерхівок, в мікрорайоні планувалося звести й 14-поверхові будинки, втім, вони так і не були споруджені.

    Із історії лівобережжя Кам’янського: 11-й мікрорайон

    У 1988 році тут відкривається середня загальноосвітня школа № 15 (з 2004 року – академічний ліцей № 15), зорієнтована на зелену зону дренажного каналу. Крім цього, постають два дитячих комбінати, збудовані за експериментальним проєктом, розробленим спеціально для Дніпродзержинська. Неабияку увагу спрямували на загартування та зміцнення здоров’я дітей: у проєкти дошкільних закладів і школи було включено плавальні басейни, набори спортивних та ігрових майданчиків.

    Постановою Ради Міністрів УРСР від 6 січня 1987 року «Про заходи з покращення якості будівництва в дванадцятій п’ятирічці» мікрорайон № 11 у Дніпродзержинську було визначено одним із тридцяти показових містобудівних комплексів України, які підлягали будівництву в 1987–1990 роках. Тож якості його планування та забудови приділялася особлива увага на державному рівні.

    Із історії лівобережжя Кам’янського: одинадцятий мікрорайон

     

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

    Це може вас зацікавити