+380971399964 kp-mis@ukr.net
Кам'янське

вологість:

тиск:

вітер:

BYN

10.63

EUR

31.31

П’ятниця, 27 Травня 2022 01:05:46
+380971399964 kp-mis@ukr.net

BYN

10.63

EUR

31.31

новини на пульсі:

18 листопада – Міжнародний день відмови від куріння

18 Листопада, 2021

Щороку в кожен третій четвер листопада відзначається Міжнародний день відмови від куріння. Цьогоріч він припадає на 18 листопада. Про це нагадали в Міському медичному центрі здоров’я та медицини спорту Кам’янського.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, у світі від причин, пов’язаних з курінням, передчасно помирає більше людей, ніж від дорожньо-транспортних пригод. Нікотин, наявний у тютюновому димі, практично миттєво потрапляє в кровотік через альвеоли легень. Крім нікотину, в тютюновому димі міститься велика кількість продуктів згоряння тютюнового листя і речовин, які використовуються при технологічній обробці. Тютюновий дим подразнює дихальні шляхи та призводить до хронічного бронхіту. Наслідком є кашель курця, який посилюється вранці. Куріння може спровокувати бронхіальну астму, коронарну хворобу серця, інфаркт чи  інсульт, а ризик раку легень у курців у 20-30 разів більший, ніж у тих, хто не курить.

Безпечних цигарок немає. Є лише шкідливі або особливо шкідливі, що чинять негативний вплив на здоров’я не лише курців. Пасивне куріння завдає не меншої шкоди. Тютюновий дим, який видихає курець, містить ті самі шкідливі речовини і вони так само негативно впливають на оточуючих.

Завдяки хорошій обізнаності про шкоду куріння багато людей прагнуть позбутися згубної залежності. За останні роки поширеність куріння серед українців значно зменшилась. Однак ще досі більше 7 мільйонів із нас курять щоденно. Більшість споживачів тютюну мають залежність від нікотину і їм складно самостійно кинути курити.

Як кинути палити?

виберіть те, заради чого Ви кидаєте палити (менший ризик захворіти, економічні переваги, збереження привабливості);

призначте день припинення куріння. Оберіть період, коли у вас не буде додаткового стресу та навантаження. Не обирайте дату відмови у період свят;

позбавтеся усіх нагадувань про куріння. Викиньте з дому, автомобіля та робочого місця усі сигарети, запальнички та попільнички;

зробіть собі подарунок за досягнення. Це може бути купівля дрібнички, похід у кіно чи прогулянка. Оберіть те, що принесе вам задоволення.

Якщо маєте намір позбутися цієї шкідливої звички, але не можете це зробити самотужки – звертайтесь по допомогу та консультацію до лікарів-наркологів Кам’янської міської лікарні №1 за адресою: вул. Коваленка, 1, моб. тел. 098-177-97-75. Кваліфіковані фахівці допоможуть підібрати метод відмови від куріння, який підійде саме вам.

 

Читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram

більше цікавих відео у телепроектах

назад до всіх новин