+380971399964 kp-mis@ukr.net
Кам'янське

вологість:

тиск:

вітер:

П’ятниця, 30 Вересня 2022 12:09:18

новини на пульсі:

Що ми знаємо про площу 250-річчя Кам’янського

01 Грудня, 2021

Історія площі розпочалася 1898 року. Саме тоді Південно-Російське Дніпровське Металургійне Товариство викупило у сільської громади Кам’янського майже 110 гектарів землі. Для працівників заводу необхідно було побудувати нове житло та інші важливі об’єкти. Так на місці колишнього пустиря, у 1900 році, було збудовано першу будівлю майбутньої площі – Народну аудиторію, яку сьогодні ми знаємо, як театр імені Лесі Українки. Ця аудиторія стала справжнім культурним центром міста тих років. Тож немає нічого дивного, що народна назва площі була “Театральна”.

 

kamenskoe-1900-narodnaya-auditore

 

Першу ж офіційну назву площа отримала у 1927 році. Вона стала називатися на честь Володимира Леніна. У цьому ж році тут було відкрито пам’ятник вождеві.

У роки окупації міста, площу перейменували. Тепер вона називалася на честь Адольфа Гітлера, а замість пам’ятника Леніну тут стояв залізний орел. Коли війна скінчилася, площі повернули назву на честь вождя пролетаріату. Пам’ятник Леніна, до речі, теж повернули. Але вже у 1956-му вирішили назвати на честь Леніна іншу площу, а цій дали назву “Комсомольська”. Втім, ця назва затрималася ненадовго – після польоту Юрія Гагаріна до космосу у 1961-му, її знову перейменували – вже на честь космонавта. Саме за цією назвою сьогодні її пам’ятають місцеві старожили. Крім цього, у 1976-му тут з’явився пам’ятник літаку, який було відкрито з нагоди Дня авіації.

 

kamenskoe-litak-gagarin-monument

 

Востаннє площу перейменували у 2000-му, коли тодішній Дніпродзержинськ готувався до святкування свого 250-річчя. До ювілею відомий скульптор Гарнік Хачатрян подарував місту одну з його головних прикрас – величний пам’ятник Кобзарю.

Підбиваючи підсумки, можна сказати, що ця площа пережила 7 перейменувань. Втім, краєзнавці схиляються до думки, що краще буде повернути їй першу історичну назву – “Театральна”.

Детальну розповідь про історію площі 250-річчя міста ви можете дізнатись у випуску програми «ТОП міста».

 

більше цікавих відео у телепроектах

назад до всіх новин