+380971399964 kp-mis@ukr.net
Кам'янське

вологість:

тиск:

вітер:

BYN

13.29

PLN

8.488

Четвер, 23 Березня 2023 09:03:43
+380971399964 kp-mis@ukr.net

BYN

13.29

PLN

8.488

новини на пульсі:

У Кам’янському СБУ викрила ще трьох колаборантів

09 Березня, 2023

Служба безпеки України продовжує системно викривати антиукраїнських агітаторів, які заперечують російську військову агресію та підтримують окупацію ворогом українських територій. Під час моніторингу інтернет-простору співробітники спецслужби блокують прояви колабораціонізму та проросійської пропаганди.

Зокрема, встановлений мешканець Кам’янського – працівник одного з об’єктів критичної інфраструктури, який має родичів в Росії та підтримує з ними постійний зв’язок. Російська рідня та армійські друзі з радянських часів «накачували» його неправдивою інформацією з пропагандистських каналів і нав’язували йому думку про те, що Україна штучно створена нелегітимним урядом під час державного перевороту. Він систематично публікував на власній сторінці в соціальній мережі заклики з підтримкою російської агресії та ідеями «руського миру».

Ще один місцевий мешканець, фахівець у сфері мистецтва і колишній приватний підприємець, теж займався антиукраїнською агітацією. Він мав російські корені, і незважаючи на роки проживання в Україні, дотримувався проросійської позиції. Під впливом знайомих та друзів, що залишились в РФ, він насичувався антиукраїнськими наративами, які поширював на особистій сторінці у соціальній мережі. Пости переважно стосувались виправдовування російської збройної агресії проти України і окупації ворогом територій держави. Меседжі доповнювались коментарями, в яких він глорифікував дії рашистської армії.

Крім того, викрито антидержавну пропаганду ще одного мешканця Кам’янського, місцевого пенсіонера з російським громадянством. Мешкаючи в місті з початку двотисячних років, він не припиняв спілкування з рідними та друзями з країни-агресора. Серед близьких знайомих були і учасники так званої «спеціальної військової операції». Через особистий акаунт в інтернет-мережі він поширював інформацію з підтримки збройної агресії проти України, а також глорифікації незаконних військових формувань квазіутворень «ДНР/ЛНР» і окупаційних військ ворога.

Співробітники СБУ встановили антиукраїнських пропагандистів та припинили ворожу агітацію. У ході слідчих дій правоохоронці вилучили комп’ютерну техніку та мобільні телефони, які використовувалися у протиправній діяльності.

У рамках розпочатих кримінальних проваджень трьом російським прихильникам повідомлено про підозру за статтями 111-1 та 436-2 Кримінального кодексу України.

За матеріалами управління СБУ в Дніпропетровській області

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram

більше цікавих відео у телепроектах

назад до всіх новин