+380971399964 kp-mis@ukr.net
Кам'янське

вологість:

тиск:

вітер:

Середа, 30 Листопада 2022 09:11:52

новини на пульсі:

13 серпня – Міжнародний день Шульги

13 Серпня, 2022

Можливо, вас трохи здивувало слово «шульга» – так називають людей, які переважно користуються лівою рукою.

До речі, це не єдине слово, яким описують ліворуких. Їх ще кличуть «майкут» або просто «лівша».

Це свято стали відзначати із 1992-го року. Ініціаторами були британський Клуб ліворуких.

Навіщо? Щоб привернути увагу суспільства на проблеми, з якими стикаються шульги. Нагадати виробникам товарів, на особливості використання деяких речей у руках ліворуких.

Два типи ножиць: праворуч – стандартні, ліворуч – для шульг

 

Щоб зрозуміти, наскільки буденне життя не підлаштоване під ліву руку, проведіть власний експеримент. Спробуйте протягом дня робити усе лівою рукою, це буде цікавий досвід і усвідомлення глибини проблеми непристосованості світу.

У всьому світі налічують близько 10% майкутів. Дуже цікаве і показове дослідження провів Пітер Хеппер. За допомогою ультразвуку він відстежив 10 ембріонів, 9 із них засовували до рота великий палець правої руки. І коли за декілька років вчений зустрівся із цими ж людьми, то з’ясував: хто смоктав правий палець – стали правшами, переважна частина тих, кому подобався лівий палець в утробі, у дорослому житті теж надають перевагу лівій руці.

Якщо ви лівша, то ваша права півкуля домінує над лівою.

До речі, крім руки, що домінує, так само є й око, вухо, нога. Наприклад, щоб перевірити правша ви чи лівша очима, то проведіть невеличкий тест: витягніть перед собою руку з піднятим догори великим пальцем. Спочатку подивіться на палець двома очима, а потім по черзі закрийте ліве і праве око. Ведуче око – то, яке дає картинку, найближчу до тієї, що ви бачите двома очима.

За статистикою, 30% людей лівоглазі, 40% – лівовухі і всього 20% – лівоногі.

Цікаво, що багато величних людей були майкутами. Це і Леонардо да Вінчі, Мікеланджело, Бетховен, Пол Маккартні і Рінго Старр, Мерилін Монро, Роберт Де Ніро, Юлій Цезар та Олександр Македонський, Наполеон і Карл Великий, Уінстон Черчілль та Жанна Дарк, і навіть три президенти США – Рональд Рейган, Джордж Буш-старший, Білл Клінтон.

У сучасному світі шульги мають менше гніту: у школах дітей примусово не перевчають, не відмовляють у роботі, не тицяють пальцем і не шепочуться за спиною, як від нечестивого.

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTubeFacebookInstagramTelegram

більше цікавих відео у телепроектах

назад до всіх новин