+380971399964 kp-mis@ukr.net
Кам'янське

вологість:

тиск:

вітер:

USD

36.56

EUR

38.53

Субота, 3 Грудня 2022 05:12:57
+380971399964 kp-mis@ukr.net

USD

36.56

EUR

38.53

новини на пульсі:

28 вересня – Всесвітній день боротьби зі сказом

28 Вересня, 2022

Щороку 28 вересня відзначається Всесвітній день боротьби зі сказом, покликаний привернути увагу до проблеми поширення цієї хвороби, а також до її наслідків. Про це нагадали в Міському медичному центрі здоров’я та медицини спорту Кам’янського.

Сказ (водобоязнь, гідрофобія) – гостра інфекційна хвороба, що розвивається після укусу хворою твариною, ослинення свіжих поранень шкіри і слизових оболонок, а також при контакті з предметами, забрудненими інфікованою слиною, характеризується важкими ураженнями центральної нервової системи і закінчується смертельним результатом. Тому основою збереження життя при цьому захворюванні є антирабічне щеплення.

У Кам’янському ситуація зі сказом залишається напруженою. Щорічно  реєструється чимало звернень людей, постраждалих від покусів тваринами: 2019 рік – 508, 2020 рік – 339, 2021 – 317, за пів року 2022-го – 137. З них близько 75% завдають безпритульні тварини (собаки, коти), білки, кажани, щури, миші, їжаки. Небезпечні й домашні тварини: протягом останніх  років випадки сказу реєструвались серед домашніх собак та котів як у приватному секторі так і в багатоповерхових будинках.

Основним джерелом інфекції для людини є собаки та коти, особливо бродячі, а з диких тварин – лисиці, вовки. Можливе зараження людини і від інших тварин – корів, овець, кіз, свиней, коней, щурів, їжаків, кажанів та ін.

Якщо ваша професійна діяльність передбачає роботу з тваринами (мисливці, ветеринари, собаколови), обов’язково пройдіть курс щеплень.

Суворо дотримуйтеся правил утримання домашніх тварин та щорічно вакцинуйте їх від сказу.

Вигулюйте собак у спеціально відведених місцях, не пускайте їх гуляти без нагляду.

Уникайте контактів з дикими та безпритульними тваринами.

У разі зміни поведінки домашньої тварини терміново зверніться до ветеринарного лікаря.

При виявленні трупів тварин повідомте про це у ветеринарну службу.

Не вбивайте тварину, яка покусала або нанесла подряпини людині, за нею має бути встановлено 10-денне спостереження.

У разі укусу відразу ж ретельно промийте рану водою з милом, обробіть краї рани йодною настойкою, накладіть стерильну пов’язку. Пошкоджений одяг перед ремонтом необхідно обробити гарячою праскою.

Прогноз сказу завжди несприятливий! Якщо ви постраждали від укусу тварини, в цей же день  зверніться до медичного закладу. Чим швидше  Ви звернетеся по допомогу до лікаря – тим більше шансів на успішну імунопрофілактику. При укусах тварин також можливе зараження збудником правця. Захворювання можливо попередити лише профілактичними щепленнями, ефективність яких залежить від терміну звернення за медичною допомогою та своєчасного введення вакцини. Не відмовляйтеся від призначеного лікування та самовільно не переривайте його, це може привести до трагічних наслідків.

Антирабічну допомогу в Кам’янському надають:

Центр первинної медико-санітарної допомоги № 3 – первинна хірургічна обробка рани, амбулаторне антирабічне лікування (введення антирабічної вакцини), надається антирабічна допомога дорослому та дитячому населенню;

Міська лікарня швидкої медичної допомоги – надання першої невідкладної медичної допомоги, первинна хірургічна обробка рани, стаціонарне антирабічне лікування (введення антирабічної вакцини та антирабічного імуноглобуліну), надається  антирабічна допомога дорослому  населенню;

Міська лікарня № 7 – первинна хірургічна обробка рани, стаціонарне антирабічне лікування (введення антирабічної вакцини та антирабічного імуноглобуліну), надається антирабічна допомога дитячому населенню у дитячому хірургічному  відділенні.

Фахівці звертають увагу, що антирабічне лікування проводиться безкоштовно!

 

 

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram

більше цікавих відео у телепроектах

назад до всіх новин