+380971399964 kp-mis@ukr.net
Кам'янське

вологість:

тиск:

вітер:

П’ятниця, 30 Вересня 2022 12:09:20

новини на пульсі:

30% емігрантів не повернуться в Україну, – спрогнозував військовий психолог

15 Червня, 2022

Чимало соціологів та демографів передрікають значне скорочення населення у зв’язку з повномасштабною війною рф проти України, вимушеною еміграцією українців до інших країн.

Соціальний та військовий психолог Олег Покальчук в інтерв’ю інтернет-виданню «The Page» поділився прогнозом щодо повернення українців з-за кордону. На його думку, третина українців не повернеться назад в Україну:

«20-30% з тих, хто виїхали за кордон, на мою думку, не повернеться додому, – це близько 1,5 млн українців. Це не одномоментне явище, а буде так з певними сегментами – приїхали, подивилися, і знову поїхали».

Дехто із переселенців зможе вдало адаптуватися до умов у новій країні. Багато хто вже знайшов гарну роботу, влаштував дітей до освітнього закладу. Тому причиною неповернення може бути бажання краще влаштувати своє життя та життя дітей.

«Якщо вони будуть бачити там чітку перспективу для майбутнього своїх дітей, 100% гарантія, що вертатись їм сюди нема чого, попри всі сентименти. Якщо щось не влаштовує – не та країна, не те місце – може спробувати інші варіанти інших країн, не вдасться – тоді повернеться», – прогнозує експерт.

Також, на думку психолога, слід очікувати й другу хвилю виїзду. До цієї хвилі потраплять люди старшого віку – батьки тих, хто вже облаштувався та живе в Європі.

«Є така стара приказка: країна займає стільки площі, скільки вона може обробляти землі. Якщо ми переносимо це на 21 століття: тут зможе відносно продуктивно жити стільки людей, скільки зможе працювати і утримувати непрацюючих», – пояснив Покальчук.

 

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTubeFacebookInstagramTelegram

більше цікавих відео у телепроектах

назад до всіх новин