+380971399964 kp-mis@ukr.net
Кам'янське

вологість:

тиск:

вітер:

Середа, 30 Листопада 2022 09:11:07

новини на пульсі:

Бійці тероборони Дніпропетровщини знайшли старовинну скриню

07 Серпня, 2022

Про це повідомляють на сторінці порталу «ДніпроКультура».

Понад сто років тому таки скрині були звичайним предметом побуту українців. Але зараз знайти скриню для науковця справжня удача.

«Ця скриня знаходилася в одному з населених пунктів нашого регіону. В хаті хлопці з мого підрозділу знайшли скриню, вік якої понад сто років. Я був у захваті! Спочатку запропонували господині грошову винагороду, але вона відмовилася и передала скриню безкоштовно.

Зазвичай такі скрині мали рослинний, іноді тваринний орнамент. У таких скринях зберігали одяг, можливо, якісь коштовності дівчат, які дбали про свій посаг. Існували такі скрині до 30-х років минулого століття, доки колективізація, голодомор, дії більшовицького режиму не привели до викорінення традиційної української культури. Завдяки керівнику нашого ТРО Андрію Денисенку скриню доставили до Дніпра. Сподіваюсь, що після 15 серпня у музею спротиву голодомору ми проведемо виставку двох експонатів – двох скринь, знайдених на теренах нашої області», — прокоментував подію боєць ТРО, керівник відділу Дніпровського музею спротиву Голодомору Валентин Рибалка.

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram

більше цікавих відео у телепроектах

назад до всіх новин