+380971399964 kp-mis@ukr.net
Кам'янське

вологість:

тиск:

вітер:

USD

36.56

EUR

37.59

П’ятниця, 12 Серпня 2022 08:08:15
+380971399964 kp-mis@ukr.net

USD

36.56

EUR

37.59

новини на пульсі:

Чорнобильську АЕС знеструмлено. Чим це загрожує?

09 Березня, 2022

Високовольтна лінія 750 кВ ЧАЕС – Київська внаслідок пошкодження окупантами наразі відключена. Про це повідомили в Національній атомній енергогенеруючій компанії «Енергоатом». Таким чином, Чорнобильська станція та всі ядерні об’єкти Зони відчуження лишилися без електропостачання.

На сховищі відпрацьованого ядерного палива зберігається близько 20 тисяч відпрацьованих паливних збірок. Вони потребують постійного охолодження, яке можливе лише за наявності електропостачання. Якщо ж його не буде, то насоси не виконуватимуть охолодження. Як наслідок – зросте температура в басейнах витримки, виникне паріння і вихід радіоактивних речовин у довкілля. Вітром радіоактивну хмару може перенести в інші регіони України, Білорусі, Росії, Європи.

Крім того, не працюватиме вентиляція на об’єкті. Весь персонал, який там перебуває, отримає небезпечну дозу випромінювання. Також не працює система пожежогасіння, і це величезний ризик у разі пожежі, що може статися внаслідок потрапляння снаряду.

Знеструмлення ЧАЕС унеможливлює і контроль параметрів ядерної та радіаційної безпеки на об’єктах підприємства.

Наразі тривають бойові дії, що робить неможливим проведення ремонтних робіт та відновлення енергопостачання. Знеструмлене і місто Славутич.

На майданчику ввімкнені аварійні дизель-генератори для живлення систем, важливих для безпеки. За умови безвідмовної роботи запасу дизельного палива на генераторах вистачить на 48 годин.

 

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram

більше цікавих відео у телепроектах

назад до всіх новин