+380971399964 kp-mis@ukr.net
Кам'янське

вологість:

тиск:

вітер:

BYN

13.29

PLN

8.525

Понеділок, 6 Лютого 2023 04:02:39
+380971399964 kp-mis@ukr.net

BYN

13.29

PLN

8.525

новини на пульсі:

Дві українські монети увійшли до десятки найкращих у світі

24 Січня, 2023

Талант українських авторів нумізматичного мистецтва вкотре визнано на міжнародному рівні. Дві пам’ятні монети, відкарбовані Банкнотно-монетним двором НБУ, увійшли до 10 найкращих монет світу та перемогли у двох номінаціях престижного конкурсу «Монета року» від авторитетного нумізматичного видання World Coin News. Про це повідомили в Національному банку України.

Кожна з них має виразний самобутній дизайн і мовою образів та художніх сенсів розповідає світу про важливі події з історії України, шляху до вільної незалежної держави.

Перемогу здобули:

у номінації «Найхудожніша монета» – «До 30-річчя незалежності України» (нейзильбер, номінал 5 гривень).

Композиція на монеті зображує Україну: безкрайні мальовничі поля у вигляді стилізованих орнаментів, над якими летять лелеки, та зображення кольорової вишиваної стрічки, що символізує код нації і нагадує ДНК. Автором ескізу цієї монети став відомий український художник Олег Шупляк. Скульптор монети – Володимир Атаманчук;

у номінації «Найкраща монета про сучасну подію» – «25 років Конституції України» (срібло, номінал 10 гривень).

Композиція на монеті відтворює складений пазл, контурами якого є мікротекст із цитатами окремих статей Конституції України. Силуетні постаті на монеті уособлюють народ України та символізують, що кожен окремий українець є частиною одного цілого, а Основний Закон України – гарантує їхні права. Автор ескізу – київський художник Владислав Яровий.

Програмне моделювання обох монет здійснив Юрій Лук’янов, працівник Банкнотно-монетного двору НБУ.

«Вдячні поважному журі конкурсу за визнання. Ми дякуємо авторам монет за творчий пошук, завдяки якому народжуються символи, що вражають увесь світ!» – наголосили в Нацбанку.

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram

більше цікавих відео у телепроектах

назад до всіх новин