+380971399964 kp-mis@ukr.net
Кам'янське

вологість:

тиск:

вітер:

USD

29.25

EUR

30.91

Середа, 29 Червня 2022 02:06:18
+380971399964 kp-mis@ukr.net

USD

29.25

EUR

30.91

новини на пульсі:

Фінляндія та Швеція подали заявки на вступ до НАТО

18 Травня, 2022

Фінляндія та Швеція відмовилися від багаторічного нейтралітету та подали заявки на вступ до Північноатлантичного альянсу. Зокрема, Швеція протягом 200 років не вступала у військові союзи. Обидві країни вважають, що російське вторгнення в Україну кардинально змінило загрози та ризики для їхньої національної безпеки, і в нових умовах найкращий спосіб її забезпечити – стати частиною військово-політичного блоку НАТО.

Москва, своєю чергою, не згодна з рішенням двох суверенних країн, називаючи це помилкою, і вже зупинила постачання електрики до Фінляндії. З погляду російського керівництва, розширення військової інфраструктури альянсу – пряма загроза для країни, яка неминуче спричинить реакцію у відповідь.

Генсек альянсу зазначив, що НАТО розраховує на “швидкі кроки” щодо оформлення членства Швеції та Фінляндії. Він додав, що альянс “дуже уважно слідкує за тим, що робить Росія, і готовий діяти, якщо Росія спробує напасти на будь-якого його члена”. Він також додав, що Володимир Путін хоче, щоб Україна була переможена, а Європа та Північна Америка розділені. Але вони, за його словами, є єдиними, а Україна цю війну “може і виграти”.

Що ще стосовно НАТО відбулося за минулу добу:

  • Литва, Латвія, Естонія та Польща попросили НАТО розгорнути на їхніх територіях більше військових сил через побоювання щодо потенційної загрози з боку Росії;
  • Шотландія заявила, що до кінця 2023 року проведе ще один референдум про незалежність, і у разі набуття суверенітету вступить до ЄС та НАТО;
  • Туреччина неофіційно назвала свої вимоги до зняття вето на розширення НАТО.

Пропонуємо трохи детальніше зупинитися на останньому пункті. Видання Bloomberg на основі анонімної розмови трьох турецьких високопосадовців опублікувало статтю, в якій йдеться про умови, при виконанні яких Туреччина проголосує за вступ Швеції та Фінляндії до альянсу.

Зокрема, Анкара наполягає на тому, щоб будь-які нові кандидати на членство в НАТО визнали терористами курдські збройні формування та організації, тобто Робочу партію Курдистану не тільки в Туреччині, а й в Іраку та Сирії.

Туреччина вимагає скасування обмежень на продаж озброєнь, які Швеція та Фінляндія наклали у 2019 році у відповідь на вторгнення у Сирію. На думку високопосадовців, зняття обмежень зі сторони країн-претендентів допоможе полегшити процедуру зняття подібних обмежень з боку США. Зокрема, в статті видання було сказано про бажання Туреччини відновити закупівлю винищувачів F-35. Примітно те, що вето на винищувачі було введено після того, як турецька армія придбала у Росії систему протиракетної оборони C-400.

Хай там як, але Україну за прискореною процедурою приймати до альянсу побоюються. Прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков прокоментував шлях країн-кандидатів до НАТО та пояснив, чому для Росії Україна в НАТО – погано, а Швеція та Фінляндія – ні:

“У нас немає територіальних суперечок ні з Фінляндією, ні зі Швецією. У той час як Україна потенційно могла стати членом НАТО, і тоді Росія б мала територіальну суперечку з державою в альянсі, що несе величезні ризики для всього континенту”.

Д. Пєсков

Тобто поки такі маніпулятивні погрози й надалі лунатимуть від сусіда, що не відчуває кордонів, НАТО, що першою чергою турбується насамперед про країн-членів, так і буде відстрочувати вступ до альянсу військ, які вже третій місяць поспіль героїчно боронять свою землю від однієї з найчисленніших армій світу.

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram

більше цікавих відео у телепроектах

назад до всіх новин