+380971399964 kp-mis@ukr.net
Кам'янське

вологість:

тиск:

вітер:

USD

29.25

EUR

30.91

Середа, 29 Червня 2022 02:06:37
+380971399964 kp-mis@ukr.net

USD

29.25

EUR

30.91

новини на пульсі:

Холера може спалахнути в Маріуполі – ВООЗ

18 Травня, 2022

Через антисанітарію та зруйновану систему водопостачання у Маріуполі ймовірний спалах холери, застерігає ВООЗ. Про це на вчорашньому брифінгу в Києві повідомила регіональна директорка з надзвичайних ситуацій Всесвітньої організації охорони здоров’я Доріт Ніцан.

Наразі у місті водопостачання відновлене лише частково, до того ж є великий ризик поширення різноманітних інфекцій через утворене “болото” у більшості районів міста.

«Ми отримали інформацію від неурядових організацій, які працюють там, що там на вулицях просто болото, і каналізаційна вода поєднується з питною. Це величезна небезпека поширення багатьох інфекцій, включно з холерою», — зазначила Ніцан.

Директорка з надзвичайних ситуацій згадала, що до 2011 року в Маріуполі уже траплялися випадки холери, та зазначила, що у зв’язку з ризиком виникнення хвороби організація вже готує протихолерні комплекти та вакцини. Наразі ВООЗ співпрацює з недержавними організаціями для допомоги місцевим мешканцям.

На завершення Доріт Ніцан додала, що через ті ж причини загроза спалаху холери існує й на інших окупованих Росією територіях.

Раніше очільник Маріуполя, який залишив місто ще в перші дні війни, заявив, що до кінця року тільки від нестерпних умов та хвороб у місті може загинути близько 10 000 людей.

Що таке холера і які симптоми вона має?

Холера — це гостра діарейна інфекція, що виникає при вживанні харчових продуктів або води, заражених бактерією Vibrio cholerae О1 або О139. Холера передається фекально-оральним шляхом від людини до людини, частіше при вживанні забрудненої води, овочів, фруктів, при купанні, а також через їжу і при побутових контактах. На території України за всю історію було зафіксовано 7 пандемій цієї страшної хвороби. Перша датується початком XIX століття, остання сталася наприкінці ХХ. У 2011 році в Маріуполі через випадки холери було введено заборону купатися на пляжах, а також ловити рибу та продавати її на ринках.

 

 

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram

більше цікавих відео у телепроектах

назад до всіх новин