+380971399964 kp-mis@ukr.net
Кам'янське

вологість:

тиск:

вітер:

USD

36.56

EUR

37.93

Середа, 30 Листопада 2022 08:11:15
+380971399964 kp-mis@ukr.net

USD

36.56

EUR

37.93

новини на пульсі:

Кам’янчан закликають берегти репродуктивне здоров’я

26 Вересня, 2022

26 вересня – Всесвітній день контрацепції. Цей день вперше відзначили у 2007 році – з такою ініціативою виступила міжнародна організація з питань репродуктивного здоров’я населення планети. Це не одноденна акція, а цілеспрямована програма, яка звертає увагу на необхідність зниження кількості незапланованих вагітностей.

Як наголошують фахівці Міського медичного центру здоров’я та медицини спорту Кам’янського, найважливішим у житті кожної людини є здоров’я, а для жінки репродуктивне здоров’я – не менш важливе. Незахищені статеві контакти, непостійні партнери у молоді роки можуть призвести до небажаної вагітності. Молоді жінки, які ще не готові до появи дитини, наважуються на аборт. Ця серйозна операція є серйозною фізичною і психологічною травмою для здоров’я жінки і навіть може призвести до безпліддя.

Контрацепція – збірне медичне поняття, яке об’єднує в собі всі способи і засоби захисту від небажаної вагітності. Це сприяє значному зниженню числа абортів, а також захищає від передачі захворювань, що передаються статевим шляхом. Існує багато різних препаратів, які забезпечують тимчасовий або тривалий захист від запліднення. Якщо пара не готова до появи дитини, то партнерам необхідно купити контрацептиви заздалегідь. Крім того, є екстрені препарати, які дозволять уникнути наслідків для жінок після незахищеного статевого акту.

Безпечних та ефективних методів запобігання небажаній вагітності багато, а презервативи та деякі сперміциди (вагінальні креми, гелі, губки, свічки) ще й знижують ризик венеричних захворювань. Рішення щодо правильної контрацепції приймати нелегко, особливо коли є з чого обирати. Крім того, такі засоби поділяються на групи за складом, механізмом дії та формою випуску, тому пацієнтам буває складно зробити вибір.

Вибір засобу рекомендується здійснювати спільно з лікарем, який врахує стан Вашого здоров’я, спосіб життя, індивідуальні особливості. Це особливо важливо при застосуванні гормональних контрацептивів для жінок.

Планування сім’ї та використання безпечних контрацептивів допоможе зберегти здоров’я та жити щасливо. Якщо у Вас виникнуть запитання – Ви завжди зможете отримати консультацію кваліфікованих фахівців у Центрі первинної медико-санітарної допомоги за місцем проживання. Також у Кам’янському діє Центр планування сім’ї та репродукції людини, основною функцією якого є заходи, спрямовані на народження запланованих дітей, лікування безпліддя, корекцію станів, що призводять до порушення репродуктивної функції. Звернувшись до спеціалістів Центру, окрім кваліфікованої медичної допомоги, можна безкоштовно отримати презервативи, використання яких не лише попереджає небажану вагітність, а й запобігає зараженню хворобами, які передаються статевим шляхом. Також у Центрі планування сім’ї та репродукції людини можна отримати препарати для невідкладної «пожежної» контрацепції в разі незахищеного статевого акту (незапланований статевий акт, порвався презерватив, зґвалтування тощо). Варто знати, що препарати для «пожежної» контрацепції необхідно прийняти протягом 72 годин після статевого контакту.

Якщо у Вас виникнуть запитання – Ви завжди зможете отримати консультацію кваліфікованих фахівців за адресою: Дніпропетровська обл., м. Кам’янське, проспект Свободи, 20А, 4-й поверх. Запис по телефону: 0961053800.

«Бережімо своє репродуктивне здоров’я! І нехай кожна вагітність буде бажаною!» – закликають фахівці.

 

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTubeFacebookInstagramTelegram

 

 

 

більше цікавих відео у телепроектах

назад до всіх новин