+380971399964 kp-mis@ukr.net
Кам'янське

вологість:

тиск:

вітер:

BYN

10.63

EUR

31.18

Четвер, 26 Травня 2022 04:05:12
+380971399964 kp-mis@ukr.net

BYN

10.63

EUR

31.18

новини на пульсі:

Кам’янчанам нагадують про небезпеку лептоспірозу

17 Серпня, 2021

Лептоспіроз – гостра інфекційна хвороба з групи зоонозів (зараження  від тварин), що протікає з лихоманкою, загальною інтоксикацією, ураженням нирок, печінки, серцево-судинної та нервової систем, геморагічним синдромом.

Джерело і резервуар збудника інфекції – хворі та перехворілі тварини, які  виділяють лептоспіри із організму в довкілля з сечею, фекаліями, молоком, виділеннями з легенів і статевих органів.  Постійними резервуарними носіями лептоспір є гризуни. Вони, а також собаки-лептоспіроносії становлять епідеміологічну небезпеку.

Зараження відбувається при вживанні зараженої води і їжі, купанні, риболовлі, сільськогосподарських роботах, роботі у вугільних шахтах, при прямому контакті при догляді за хворими тваринами, при укусі гризунами. До групи ризику належать тваринники, меліоратори, працівники м’ясокомбінатів, робітники очисних споруд та каналізації, мисливці, рибалки, шахтарі.

Лептоспіри проникають в організм людини через слизові оболонки травного тракту, а також кон’юнктиву і пошкоджену шкіру, з кров’ю розносяться по всьому організму. Інкубаційний період триває від 1 до 20 діб, частіше – 7-14 діб. Різноманітність клінічних проявів ускладнює своєчасну діагностику лептоспірозу, що веде до пізньої госпіталізації і погіршення прогнозу.

Яких профілактичних заходів необхідно додержуватися:

купатися в спеціально відведених місцях. Зараження лептоспірозом частіше відбувається в закритих стоячих водоймах, особливо мілководних. Слід пам’ятати, що ризик зараження зростає під час купання за наявності на тілі подряпин, ран та ковтанні води;

бажано відмовитись від прогулянок босоніж у заболочених місцях;

при виконанні  польових робіт, риболовлі, полюванні, догляді за хворою худобою необхідно обов’язково дотримуватися правил особистої гігієни – вдягати гумові чоботи, рукавички;

забороняється вживати в їжу м’ясо і молоко хворих на лептоспіроз тварин, сиру воду з відкритих водоймищ.

Якщо зараженню запобігти не вдалось та з’явилися клінічні ознаки хвороби (слабкість, підвищення температури тіла, біль у литкових м’язах, жовтяниця шкіри та склер, крововиливи в сітківку ока тощо),  негайно звертайтесь по медичну допомогу.

Не будьте байдужими до свого здоров’я!

Кам’янський районний відділ ДУ «Дніпропетровський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України»

більше цікавих відео у телепроектах

назад до всіх новин