+380971399964 kp-mis@ukr.net
Кам'янське

вологість:

тиск:

вітер:

USD

36.56

EUR

38.53

Субота, 3 Грудня 2022 02:12:34
+380971399964 kp-mis@ukr.net

USD

36.56

EUR

38.53

новини на пульсі:

Кам’янчанка виборола срібну медаль чемпіонату Європи з пауерліфтингу

04 Серпня, 2022

2 серпня в Угорщині стартував чемпіонат Європи з пауерліфтингу. У класичному жимі штанги лежачи Кам’янське представляли дві спортсменки – ветеран Альона Малишева, яка на фініші зупинилася в кроці від медалі, та юніорка Віра Попруга, яка у підсумку виборола срібну медаль.

Незважаючи на війну в країні, знищені аеропорти та, відповідно, труднощі при виїзді за кордон, збірна України все ж була представлена на міжнародній арені у Будапешті, але лише членами основного складу. Серед ветеранів же в Угорщину потрапити змогли лише жінки. Тому не дивно, що у списках учасників Євро не було міжнародного майстра спорту, голови федерації міста Кам’янське Валентина Малікова. Відомий спортсмен і один з провідних тренерів України дуже серйозно готувався не просто до виступу, а й до боротьби за нагороду найвищої якості. Проте завадила війна та обмеження, з нею пов’язані. Але все ж одна з його вихованок, Віра Попруга, потрапила на чемпіонат Європи. Ще одна «зірочка» Кам’янського, Тетяна Музиченко, на жаль, не встигла оновити закордонний паспорт. Знов завадила війна.

У віковій категорії «Masters 1» (ветерани) участь брали 35 спортсменок з 13 європейських країн. Вони змагалися у восьми вагових категоріях. Альона Малишева (тренер – Олександр Степанченко, СЗШ №23), боролася за медаль у ваговій категорії до 57 кг. Змагалася до останнього, але вибороти «бронзу» завадили «зайві» 680 грамів. Саме цей додатковий критерій – особиста вага спортсменки – розмістила Альону на 4-й сходинці чемпіонату Європи.

Краще вдалося виступити Вірі Попрузі. У «юніорах», а саме в цю категорію перейшла у 2022 році кам’янчанка, брали участь 24 спортсменки з 11 країн Європи. Віра змагалася у ваговій категорії 84+ кг, і боротьба за золоту медаль з конкуренткою із Польщі була дуже запеклою.

Протягом останніх 7 місяців Валентин Маліков разом із Вірою Попругою намагалися покращити особистий результат спортсменки, але штанга вагою 80 кг ніяк не хотіла підкорятися. Тим не менш, наполеглива командна робота у спортклубі «Power» за три місяці до початку ЧЄ у Будапешті почала давати потрібний результат. За два тижні до початку Євро у Кам’янському відбувся чемпіонат міста з жиму лежачи, де Віра легко перемогла з вагою 90 кг. На тренуваннях підкорявся навіть кращий результат – 95 кг. Але міжнародні змагання – це, в першу чергу, досвід. І от його для перемоги якраз і не вистачило. Також бракувало присутності поруч тренера, який «залишився» вдома. Проте медаль чемпіонату Європи – дуже цінна медаль для будь-якого спортсмена. А для дебютантки й поготів. «Срібним» для Кам’янського, Дніпропетровської області та України виявився результат 80 кг.

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram

більше цікавих відео у телепроектах

назад до всіх новин