+380971399964 kp-mis@ukr.net
Кам'янське

вологість:

тиск:

вітер:

BYN

10.63

EUR

31.31

П’ятниця, 27 Травня 2022 01:05:31
+380971399964 kp-mis@ukr.net

BYN

10.63

EUR

31.31

новини на пульсі:

Карантинні перевірки в Кам’янському проходять у межах закону

15 Листопада, 2021

У поліції Кам’янського розповіли про законне підґрунтя перевірки сертифікатів про вакцинацію у мешканців та працівників громадських закладів.

Проводячи такі перевірки, поліція керується постановою Кабміну № 1236. У ній, зокрема у пункті 18 в останній редакції, йдеться, що з метою контролю за дотриманням обмежувальних протиепідемічних заходів працівники поліції можуть вибірково перевіряти на вулицях і у громадських місцях як посвідчення особи, так і сертифікати про щеплення чи тести, враховуючи вимоги «червоної» зони.

Відповідно до статті 117 Конституції України про Кабінет Міністрів, уряд у межах своєї компетенції видає постанови і розпорядження, обов’язкові до виконання. При цьому в своїй діяльності цей орган влади керується і Конституцією, і законами. Таким чином, постанови Кабміну – обов’язкові для виконання усіма громадянами.

«Згідно з постановою 1236, поліцейський уповноважений проводити вибіркові перевірки документів, які підтверджують COVID-безпечність громадян», – каже Сергій Єгоян, заступник начальника Кам’янського районного управління поліції з превентивної діяльності.

Тобто якщо у громадському місці вас просять показати ковід-сертифікат, це не порушує ваших конституційних прав, так само як і права на медичну таємницю. У статтях 39.1 та 40 «Основ законодавства України про охорону здоров’я» зазначено, що пацієнт має право на таємницю про стан свого здоров’я, факт звернення по медичну допомогу, діагноз, результати медичних обстежень і методи лікування.

«Важливо, що документи про вакцинацію не відображають стан здоров’я людини – йдеться лише про факт отримання щеплення. Тому при зчитуванні жодної інформації про стан здоров’я громадян поліцейські не отримують», – наголосив Сергій Єгоян.

Заступник начальника управління наголошує: перевіряючи ковід-документацію, правоохоронці виконують вимоги законів України «Про захист населення від інфекційних хвороб», «Про національну поліцію», а також вже згаданої постанови 1236.

«Передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність. А відповідно до статті 23 Закону України «Про національну поліцію», працівники поліції попереджають, виявляють і припиняють кримінальні та адміністративні правопорушення», – каже правоохоронець.

Усі карантинні обмеження «червоної» зони чітко визначені МОЗ. За недотримання якогось із них (наприклад, невдягнену маску чи візит до магазину без сертифіката) можна дістати штраф. І таких фактів у місті вже сотні, зазначає Сергій Єгоян.

Із 18 жовтня поліцейські склали 937 протоколів за порушення карантинних обмежень по Кам’янському району, з них 489 по місту Кам’янське. Також слідчі відкрили 12 кримінальних проваджень за підробку COVID-документації по Кам’янському району, з них по місту – 7.

Чому так суворо? Згідно із Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», під час карантину можуть затверджуватись необхідні профілактичні, протиепідемічні та інші заходи, встановлюватись тимчасові обмеження прав фізичних і юридичних осіб та додаткові обов’язки. Також на період карантину можуть змінюватися режими роботи підприємств, установ, організацій і вноситися необхідні зміни щодо умов їх діяльності. В Україні рішенням Уряду карантин продовжено до 31 грудня поточного року.

Читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram

більше цікавих відео у телепроектах

назад до всіх новин