+380971399964 kp-mis@ukr.net
Кам'янське

вологість:

тиск:

вітер:

USD

36.56

EUR

38.6

Субота, 10 Грудня 2022 07:12:49
+380971399964 kp-mis@ukr.net

USD

36.56

EUR

38.6

новини на пульсі:

Медики розповіли, про що може свідчити тривалий кашель

07 Жовтня, 2022

Кашель – це завжди неприємно. А якщо він довгий час не минає, то ще і тривожно. На що слід звертати увагу в таких випадках, розповіли у Міністерстві охорони здоров’я України.

Важливо зрозуміти, що кашель – це не хвороба, а симптом, який допомагає позбутись чогось, чого в організмі бути не повинно. Ми відкашлюємо слиз, де можуть міститися збудники хвороб, викашлюємо пил, чужорідні предмети тощо. Але буває й так, що кашель затягується. У багатьох випадках це зовсім не означає, що ви захворіли на щось страшне.

Найчастіше кашель просто триває після вже перенесеної вірусної інфекції. Іноді він може не проходити і протягом 3–8 тижнів, але зазвичай минає самостійно й без лікування. Проте якщо ви кашляєте вже понад 8 тижнів і краще не стає – це точно причина звернутися до лікаря.

«Яскравий приклад кашлю після вірусної інфекції – це коронавірус, – каже фтизіатриня та пульмонологиня Марина Корчинська. – Близько 5 % перехворілих можуть кашляти орієнтовно рік і більше».

Лікарка наголошує: дуже важливо бути уважними до проявів, які вказують на те, що кашель може бути симптомом небезпечного захворювання. А саме: кашель у динаміці стає інтенсивнішим; мокротиння змінилось, у ньому з’явився гній чи навіть кров; кількість мокротиння збільшилась; відчуття стиснення в грудях.

Також зверніть увагу на симптоми, які супроводжують кашель: лихоманка, утруднене дихання, свистяче дихання, втрата ваги, сильна втома, пітливість по ночах тощо.

«Часто причиною тривалого кашлю є синдром постназального затікання або ж рефлекс-езофагіт. Це ситуація, коли частина вмісту шлунку потрапляє в стравохід, ротоглотку або дихальні шляхи», – каже лікарка.

Вона не радить призначати собі самостійно ані ліки, ані діагностику. Це не додасть пацієнтам розуміння кашлю, а тому варто проконсультуватися з фахівцем.

Причиною кашлю також може бути психіка. Такий кашель називають психогенним. Він часто виникає у дітей. Хоча кашель цей буває доволі гучним, він магічним чином минає, коли дитина спить або відвертає увагу на щось. Для лікування цього типу кашлю може знадобитись участь психотерапевта чи психіатра.

Звичайно, тривалий кашель може бути й ознакою туберкульозу. Але фтизіатриня наголошує: якщо є туберкульоз гортані, трахеї чи бронхів, то кашель настільки надокучливий та стійкий до будь-яких препаратів проти кашлю, що пацієнти досить швидко звертаються по допомогу.

«А от решта легеневих форм туберкульозу може протікати взагалі без кашлю. Тому кашель не є типовим симптомом туберкульозу», – говорить лікарка.

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram

 

більше цікавих відео у телепроектах

назад до всіх новин