+380971399964 kp-mis@ukr.net
Кам'янське

вологість:

тиск:

вітер:

USD

36.56

EUR

38.6

Субота, 10 Грудня 2022 08:12:57
+380971399964 kp-mis@ukr.net

USD

36.56

EUR

38.6

новини на пульсі:

Музей Кам’янського реалізовує міжнародний грант для збереження експонатів

07 Серпня, 2022

Під час повномасштабної війни, розв’язаної Росією проти України, щодня страждають жителі та інфраструктура мирних міст, об’єкти культурної та історичної спадщини, включаючи музеї. Збереження  їх – справа особливої важливості, адже ліквідація національної ідентичності українців є стратегічною метою окупантів, переконані в Музеї історії Кам’янського.

Збереження історико-культурної спадщини потребує значних сил та матеріальних ресурсів, які значно перебільшують скромні можливості українських закладів культури. У цій ситуації єдиним виходом стає допомога спеціалізованих і благодійних організацій. Однією з них є ALIPH Foundation (Міжнародний альянс захисту культурної спадщини в зоні конфліктів), штаб-квартира якої знаходиться в Швейцарії. Це міжнародний фонд, метою якого є збереження пам’яток культури та мистецтва в країнах, що страждають від війн та воєнних конфліктів.

З початком російського вторгнення в Україну представники фонду затвердили окрему програму допомоги українським музеям та об’єктам культурної спадщини. Музей історії міста Кам’янське, який отримав цю фінансову допомогу, успішно продовжує реалізацію проєкту. На сьогодні закуплені всі матеріали, здійснено демонтаж експозиції та консервацію музейних предметів, виготовлені ящики на випадок необхідності перевезення експонатів у більш безпечне місце. Також проведено заходи для запобігання знищенню музейних пам’яток, розташованих на примузейній території, серед яких – декоративна композиція «Мамай», половецькі кам’яні баби, автентична скульптура «Прометей».

«Неможливо переоцінити значення допомоги європейських партнерів музеям України у такий критичний момент історії», – наголошують у музеї Кам’янського.

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram

більше цікавих відео у телепроектах

назад до всіх новин